МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Вимоги до холодильних агентів.Термодинамічні властивості До них відносяться: нормальна температура кипіння (при 760 мм рт.ст. = 0,10133 МПа); тиск у випарнику і конденсаторі; теплота пароутворення; об'ємна холодопродуктивність; температура замерзання; критична температура. Нормальна температура кипіння. Ця температура холодильного агенту повинна бути низькою, що дає можливість уникнути вакуум у випарнику холодильної машини. Прі вакуумі можливе проникнення повітря в систему, що значно погіршує роботу машини. Тиск у конденсаторі. При охолодженні конденсатора повітрям або водою тиск не повинен бути надто високим, що виключає необхідність збільшення товщини стінок апарату і його маси. Крім цього, високий тиск призводить до витоку холодоагенту крізь нещільності. Теплота пароутворення - чим більш, тим менше буде ціркулювати у системі холодоагенту. Об'ємна холодопродуктивність для поршневих компресорів повинна буди якомога більше, це забезпечить зменшення об'єму пари яка засмоктується компресором, завдяки чому зменшуються габарити і маса компресора. Температура замерзання, бажано щоб вона була значно нижче робочої температури кипіння, щоб запобігти замерзання холодоагенту у випарнику. Критична температура, вона повинна бути достатньо високою, щоб процес конденсації - утворення рідини здійснювався при температурі оточуючого середовища, це забезпечить економію енергії циклу.
Фізико-хімічні властивості До них відносяться: густість, в'язкість, теплопровідність, тепловіддача розчинність в мастилі і воді, текучість, вплив на метали, хімічна стійкість.
Густість і в'язкість, чим вони менші тим менше опір руху рідкого холодоагенту в трубах, що знижуєенерговитрати на його реціркуляцію в системі. Теплопровідність і тепловіддача. Ці властивості впливають на інтенсивність роботи теплообмінних апаратів (конденсатор, випарник) тому бажано, щоб воші малі великі значення, тоді габарити апаратів значно зменшуються. Розчинність. Якщо холодильний агент не розчіпляється в маслі, то із циліндрів компресора в систему доступає менше масла, відсутня піна у випарнику. Але під час роботи машини масло подається у випарник конденсатора і на їх поверхні викладається паром, який погіршує теплопередачу. Для звільнення апаратів від масла необхідно періодично продувати систему гарячими парами холодоагенту. Якщо холодоагент розчиняється в маслі, то умови експлуатації полегшуються, масло постійно змивається з поверхні апаратів і повітається до компресора. Обмежена або практично відсутня розчинність води у холодоагенті, наприклад, фреонах, негативно впливає на роботи машини. Навіть незначна кількість води при замерзанні у дросельному пристрої виводить з ладу всю машину. Для запобігання такого явища в системі передбачаються спеціальні фільтри - осушувачі для поглинання води із холодоагенту.
Текучість. В роз'ємних з'єднаннях труб апаратів компресорів для запобігання витоку холодоагенту передбачаються різноманітні ущільнювальні прокладки. Внаслідок незвичайно високої текучості фреонів крізь незначні нещільності використовують зварні, паяні з'єднання, а компресори, насоси, виготовляють герметичними. Взаємодія зметалами. Холодоагенти повинні бути інертними по відношенню до металів, але необхідно ураховувати особливості холодоагентів, які використовуються в машині. Наприклад, фреонові машини нейтральні до всіх металів при відсутності води (як до кольорових так і чорних). В аміачних машинах недопустимо використовувати деталі із мідних сплавів - вони руйнуються. Хімічна стійкість. Холодоагент повинен бути пожежовибуховобезпечним, стійким при високих і від'ємних температурах Незважаючи на ці вимоги, на великих об'єктах продовольчої служби працюють пожежовибухонебезпечні аміачні машини. Завдяки додержанню суворих вимог техніки безпеки автоматизації і контролю, високій професійній підготовці персоналу дозволяється експлантація таких машин.
Фізіологічні властивості. Холодильний агент повинен бути безпечним для життя і здоров'я людини і не повинен негативно впливати на продовольчі продукти. Вартість холодоагенту не повинну бути високою. Але на теперішній час поки немає такого холодоагенту, який повністю відповідав би переліченим вимогам.
|
||||||||
|