Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ушкодження рослин при забрудненні середовища

Забруднення атмосфери може завдати рослинам помітної шкоди – навіть за умови достатньої віддаленості від джерел безпосереднього викиду речовин.

До забруднюючих речовин відносяться, головним чином, оксиди сірки, фтор та його сполуки, етилен, хлориди, вуглекислий газ та окиси азоту. Найбільш часті зміни рослинності, пов’язані з наявністю забруднювачів – опіки листків та некрози квітів та бутонів. Рослина розвивається слабо, а її листки деформуються.

При низькому атмосферному тиску та підвищеній вологості вплив отруйних сполук суттєво підвищується.

Сірчаний ангідрид наносить шкоду і вегетативним, і репродуктивним органам рослини. Його дія супроводжується появою плям різного забарвлення: білого, мідно-жовтого, сіро-бурого або чорного, залежно від виду рослини, яка швидко гине. Тривалий вплив забруднюючих речовин призводить до опадання листя, квітів і плодів. Домішки хлору в повітрі провокують появу по краях листя жовтих плям з подальшим засиханням листя і гілок. Забруднення фтором, яке трапляється час від часу у місцях розташування фарфорових заводів, викликає появу на листках інтенсивного жовтого забарвлення, а на плодах багатьох видів – червонуватих плям.

У багатьох дерев, що зростають поряд із проїжджою частиною, на листках і пагонах з’являється блиск і бронзове забарвлення через надмірний вміст в атмосфері органічних смол.

Надлишок вуглекислого газу та азоту викликає почервоніння та скручування листя в трубки у дерев і чагарників, висаджених поряд із крупними автомагістралями.

Кислотні дощі, пов’язані, в основному, з наявністю в атмосфері оксидів сірки та азоту, призводять до утворення на листках, квітах та гілках некротичних ділянок. Крім того, знижується здатність засвоювати поживні елементи, і рослина ослаблюється. Через кислотні дощі можуть відбутися помітні зміни в хімічному складі води для поливу.

Що стосується води, то деякі розчинені в ній речовини також можуть викликати опіки листків та засихання їх верхівок та країв. Для вирощування багатьох рослин (наприклад, вересових) не підходить надто жорстка вода, а також перенасичена хлором (часто буває у міських водопроводах). Однак і використання для поливу води із природних водойм також може зашкодити рослині – через промислові викиди і токсичні речовини, які попадають в них із стічними водами.

 




Переглядів: 321

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Неінфекційні хвороби | Вірусні хвороби

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.