В окремих випадках перехід може мати декілька станів-джерел і декілька цільових станів. Такий перехід отримав назву паралельний перехід.
Графічно такий перехід зображається вертикальною рискою. Якщо паралельний перехід має дві і більш вхідні дуги, його називають з'єднанням (join). Якщо ж він має дві або більш витікаючі дуги, то його називають галуженням (fork). Текстовий рядок специфікації паралельного переходу записується поряд з рискою і відноситься до всіх вхідних або витікаючих дуг.
Спрацьовування паралельного переходу відбувається таким чином. Перехід-з'єднання виконується, якщо має місце подія-трігер для всіх початкових станів цього переходу, і виконано, якщо таке є, сторожова умова. При спрацьовуванні переходу-з'єднання одночасно покидаются всі початкові стани переходу і відбувається перехід в цільовий стан.
У разі галуження відбувається розділення автомата на два підавтомати, створюючих паралельні гілки вкладених підстанів. Після спрацьовування переходу модельований об'єкт одночасно знаходитиметься у всіх цільових станах цього переходу. Далі процес зміни станів протікатиме згідно правилам для складених станів.