Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лекція 12. Диаграма деяльності (activity diagram)

Діаграми діяльностіна відміну від більшості інших засобів UML, запозичують ідеї з декількох різних методів, зокрема, методу моделювання станів SDL і мереж Петрі. Ці діаграми особливо корисні в описі поведінки, що включає велику кількість паралельних процесів.

Діаграми діяльності можна застосовувати для опису потоків подій у варіантах використання. За допомогою текстового опису можна достатньо детально розповісти про потік подій, але в складних і заплутаних потоках з безліччю альтернативних гілок буде важко зрозуміти логіку подій. Діаграми діяльності надають ту ж інформацію, що і текстовий опис потоку подій, але в наочній графічній формі.

Таким чином, діаграми діяльності можна вважати окремим випадком діаграм станів. Вони дозволяють реалізувати в мові UML особливості процедурного і синхронного управління, обумовленого завершенням внутрішніх деятельностей і дій. Основним напрямом використання діаграм діяльності є візуалізація особливостей реалізації операцій класів, коли необхідно представити алгоритми їх виконання.

Стан дії

Стан дії (action state) є спеціальним випадком стану з деякою вхідною дією і, принаймні, одним переходом, що виходить із стану. Цей перехід неявно припускає, що вхідна дія вже завершилася. Стан дії не може мати внутрішніх переходів, оскільки воно є елементарним. Звичайне використання стану дії полягає в моделюванні одного кроку виконання алгоритму (процедури) або потоку управління.

Кожна діаграма діяльності повинна мати єдине початкове і єдине кінцеве стани. Вони мають такі ж позначення, як і на діаграмі станів. При цьому кожна діяльність починається в початковому стані і закінчується в кінцевому стані. Саму діаграму діяльності прийнято розташовувати так, щоб дії слідували зверху вниз. В цьому випадку початковий стан зображатиметься у верхній частині діаграми, а кінцеве в нижней.




Переглядів: 1187

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Синхронізуючі стани | Приклади діаграм діяльності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.