Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ЗАГАЛЬНІ відомості ПРО ПРИСТРОЇ. ВИДИ ПРИСТРОЇВ

 

У машинобудуванні широко застосовується різноманітне технологічне оснащення, в яке входять пристрої, допоміжний різальний і вимірювальний інструмент.

Пристроями називаються додаткові пристрої, які використовують для механічної обробки, збирання і контролю деталей, складальних одиниць і виробів. За призначенням пристрої підрозділяють на такі види:

1. Верстатні пристрої, які застосовують для установки і закріплення на верстатах оброблюваних заготовок. Залежно від виду механічної обробки ці пристрої, у свою чергу, поділяються на пристрої для свердлильних, фрезерних, розточувальних, токарних, шліфувальних верстатів та ін. Верстатні пристрої складають 80...90% загального парку технологічного оснащення.

Використання пристроїв забезпечує:

а) підвищення продуктивності праці завдяки скороченню часу на установку і закріплення заготовок, при частковому чи повному перекритті; допоміжного часу машинним і при зменшенні, останнього за допомогою багатомісної обробки, сполучення технологічних переходів і підвищення режимів різання;

б) підвищення точності обробки завдяки усуненню вивірки при установці й зв'язаних з нею похибок;

в) полегшення умов праці верстатників;

г) розширення технологічних можливостей обладнання;

д) підвищення безпеки роботи.

2. Пристрої для установки і закріплення робочого інструменту, що здійснюють зв'язок між інструментом і верстатом, у той час як перший вид здійснює зв'язок заготовки з верстатом. За допомогою пристрої першого і другого видів виконують налагодження технологічної системи.

3. Складальні пристрої для з'єднання деталей, що сполучаються, у складальні одиниці й вироби. Їх застосовують для кріплення базових деталей чи складальних одиниць виробу, забезпечення правильної установки з'єднуючих елементів виробу, попередньої збирання пружних елементів (пружин, розрізних кілець та ін.), а також для виконання з'єднань з натягом.

4. Контрольні пристрої, які застосовують для проміжного й остаточного контролю деталей, а також для контролю зібраних частин машин.

5. Пристрої для захоплення, переміщення і перевертання оброблюваних заготовок та складальних одиниць, які використовують при обробці й складанні важких деталей і виробів.

За експлуатаційною характеристикою верстатні пристрої підрозділяються на універсальні, призначені для обробки різноманітних заготовок (машинні тиски, патрони, ділильні головки, поворотні столи та ін.); спеціалізовані, призначені для обробки заготовок певного виду, і змінні пристрої, (спеціальні губки для лещат, фасонні кулачки до патронів і т.п.), і спеціальні, призначені для виконання певних операції механічної обробки даної деталі. Універсальні пристрої застосовують в умовах одиничного чи дрібносерійного виробництва, а спеціалізовані й спеціальні — в умовах великосерійного і масового виробництва.

Єдиною системою технологічної підготовки виробництва верстатні пристрої класифікують за певними ознаками (рис. 3.1).

 
 

 

 


Рис. 3.1 – Класифікація верстатних пристроїв

 

Універсально-складальні пристрої (УСП) компонують із завчасно виготовлених стандартних елементів, деталей і складальних одиниць високої точності. Їх застосовують як спеціальні пристрої короткострокової дії для певної операції, після виконання якої їх розбирають, а елементи, які доставляють, надалі багаторазово використовують у нових компонуваннях і сполученнях. Подальший розвиток УСП пов'язаний із створенням агрегатів, блоків, окремих спеціальних деталей і складальних одиниць, що забезпечують компонування не тільки спеціальних, але й спеціалізованих і універсально-налагоджувальних пристроїв короткострокової дії.

Складально-розбірні пристрої (СРП) компонують також зі стандартних елементів, але менш точних, що допускають місцеву доробку по посадкових місцях. Ці пристрої використовують як спеціальні пристрої довгострокової дії. Після розбирання з елементів можна створювати нові компонування.

Нерозбірні спеціальні пристрої (НСП) компонують зі стандартних деталей і складальних одиниць загального призначення, як незворотні пристрої довгострокової дії. Конструктивні елементи компонувань, що входять до складу системи, як правило, експлуатують до повного зносу і не застосовуються повторно. Компонування може виконуватися також побудовою пристрою з двох основних частин: уніфікованої базової частини (УБ) і змінного налагодження (ЗН). Така конструкція НСП робить його стійким до змін конструкцій оброблюваних заготовок і до коректувань технологічних процесів. У цих випадках у пристрою заміняють тільки змінне налагодження.

Універсальні безналагоджувальні пристрої (УБП) загального призначення найбільш поширені в умовах серійного виробництва. Їх застосовують для закріплення заготовок з профільного прокату і штучних заготовок. УБП являють собою універсальні регульовані корпуси з постійними (незнімними) базовими елементами (патронами, тисками і т.п.), що входять у комплект верстата при його постачанні.

Спеціалізованими налагоджувальними пристроями (СНП) оснащують операції обробки деталей, згрупованих за конструкторськими ознаками і схемами базування; компонування за схемою агрегатування являє собою базову конструкцію корпуса зі змінними налагодженнями для груп деталей.

Універсальні налагоджувальні пристрої (УНП), так само як СНП, мають постійні (корпус) й змінні частини. Однак змінна частина придатна для виконання тільки однієї операції з обробки тільки однієї деталі. При переході з однієї операції на іншу пристрої системи УНП оснащують новими змінними частинами (налагодженнями).

Агрегатні засоби механізації затиску (АЗМЗ) являють собою комплекс універсальних силових пристроїв, виконаних у вигляді відособлених агрегатів, що дозволяють у сполученні з пристроями механізувати й автоматизувати процес затиску оброблюваних заготовок.

Вибір конструкції пристрої багато в чому залежить від характеру виробництва. Так, у серійному виробництві застосовують порівняно прості пристрої, призначені в основному для досягнення заданої точності обробки заготовки. У масовому виробництві до пристроїв висувають високі вимоги і щодо продуктивності. Тому такі пристрої, що постачаються швидкодіючими затисками, являють собою більш складні конструкції. У масовому виробництві застосування навіть найдорожчих пристроїв може бути економічно цілком виправданим.





Переглядів: 2263

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правила вибору баз | ОСНОВНІ ЕЛЕМЕНТИ ПРИСТРОЇВ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.