У більшості випадків організації можуть включити соціальну відповідальність у практику діяльності без створення нових структур або спеціальних нових систем управління, хоча деякі види діяльності, імовірно, будуть здійснюватися з розглядом дещо ширшого кола проблем. Впровадження соціальної відповідальності в першу чергу стосується її інтеграції в існуючу систему управління і структуру.
Загалом повна перебудова організації з метою вмонтувати соціальну відповідальність у її діяльність є необов'язковою або неефективною. В більшості випадків соціальна відповідальність може бути інтегрована в організацію без істотних змін її структури.
Досягнення переваг
Організація, що застосовує соціально відповідальні трудові відносини, безумовно має розраховувати на досягнення відповідних потенційних переваг. Соціально відповідальні трудові відносини організації в сфері охорони праці можуть:
- позитивно впливати на її можливості щодо найму на роботу,
- покращити мотивацію та збереження кадрів;
- покращити виконання зобов'язань по охороні праці;
- позитивно впливати на репутацію організації;
- скоротити витрати,
- підвищити продуктивність праці.
- підтримувати моральний стан персоналу;
- впливати на думку інвесторів, донорів, спонсорів і фінансового співтовариства;
- впливати на взаємини з урядом, засобами масової інформації, постачальниками, аналогічний за рівнем організаціями, споживачами й співтовариством, у якому організація функціонує;
- розвивати взаємну довіру із зацікавленими сторонами.