Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ключові поняття в музеєзнавстві

До ключових понять в музеєзнавстві традиційно відносять «музей», «музейний предмет», «музейні фонди». Розуміння суті і значення цих термінів є основоположним для опанування курсу музеєзнавства.

 

Музеями називають науково-дослідні, культурно-освітні заклади, які збирають, комплектують, вивчають і зберігають пам’ятки історії матеріальної і духовної культури людства, природничо-етнографічні, меморіальні та інші колекції, за допомогою яких через свої експозиції, виставки, екскурсії, лекції та інші види наукової та освітньо-виховної роботи поширюють природничонаукові та суспільні знання.

Музей ― це установа, яка відповідно до своїх соціальних функцій здійснює комплектування, облік, збереження, вивчення та популяризацію пам’яток історії та культури, об’єктів природи тощо.

 

Сучасний термін «музей» запозичено із грецької мови і походить від слова «мусейон». В Давній Греції мусейонами називалися місця, присвячені музам, а саме святилища муз, храми муз. Музами в давньогрецькій міфології називали дочок богині пам’яті Мнемосіни, які були покровительками поезії, мистецтва, науки тощо. Давньогрецька міфологія знала 9 муз.

У сучасному розумінні слово музей почали вживати в епоху Відродження, коли музеями почали називати специфічні заклади, які зберігали цінні пам’ятки матеріальної та духовної спадщини людства.

 

Музейний предмет ― це реальний, оригінальний предмет, видобутий з реальної дійсності, включений у музейне зібрання, здатний довго зберігатися. Музейний предмет є носієм певної інформації (соціальної, природної, культурної), засобом комунікації, має культурно-історичну цінність та естетичне навантаження.

 

Фонди музею ― це сукупність усіх музейних предметів разом з науково-допоміжними матеріалами, які належать музею; це колекції, збірки музею, розташовані у сховищах, презентовані на експозиціях та виставках музею. Все зібрання музею можна умовно поділити на основний музейний фонд, що складається з оригінальних, вартісних пам’яток, та фонд науково-допоміжних матеріалів.


Тема № 2: Музей та його функції.

Музейний предмет, його властивості

1. Музей та його функції

2. Класифікація музеїв

3. Музейний предмет ― основа музейної комунікації

4. Класифікація музейних предметів

 




Переглядів: 688

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Музеєзнавство в системі наук | Музей та його функції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.