Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні поняття

Музейні збірки накопичуються й систематизуються не лише з метою вивчення та централізованого зберігання. Найважливіші функції сучасних музеїв: пізнавально-інформаційна, популяризаційна, навчально-просвітницька. Всі ці функції реалізуються завдяки експозиційній діяльності музеїв. Створення експозиції — основний вид діяльності музеїв. Завдяки їй музеї виконують свої основні завдання, адже експозиція — обличчя музею. Вона має бути доступною і цікавою для різних категорій відвідувачів, давати уявлення про розвиток суспільства.

Експозиційна діяльність — це ознайомлення відвідувачів з найцікавішими експонатами музею, розміщеними у певному логічному порядку, побудованому за хронологічним (еволюційним), географічним, етнокультурним чи предметно-тематичним критеріями. Це основна складова музейної комунікації і підвалина для реалізації культурно-освітньої діяльності музею.

Музейна експозиція — це науковий систематичний показ пам'ятників матеріальної і духовної культури, які зберігаються в музеї. Зміст, характер і завдання експозиції визначаються профілем музею.

Експозиції (від лат. «виставляти») або тимчасові виставки формуються за певною системою і з певною метою. Експозиції складаються із справжніх предметів, речей, картин, або їх наочних відтворень (муляж), додаткових матеріалів (мапи, схеми тощо). При створенні експозицій музейні предмети поєднуються в комплекси, які утворюють тематичні експозиції, що відповідають профілю музею.

Музейна експозиція — це цілеспрямована і науково обгрунтована демонстрація музейних предметів, які організовані композиційно, забезпечені коментарем, технічно і художньо оформлені і в підсумку створюють специфічний музейний образ природних і суспільних явищ.

Музей створює не тільки постійні, але й тимчасові експозиції — виставки, стаціонарні та пересувні. Їх тимчасовий характер проявляється в складі експонатів. На виставках часто демонструються предмети з інших музеїв і приватних колекцій, а також предмети, які не можуть довго перебувати за межами фондосховищ — акварелі, письмові джерела, унікальні речі. У даний час в музейній практиці склалося три основних типи музейних виставок:

§ тематичні виставки, в основі яких лежить певний сюжет;

§ фондові виставка, які знайомлять відвідувачів з маловідомими і малодоступними колекціями;

§ звітні виставки, які створюються за результатами реставраційних робіт, за підсумками комплектування фондів — так звані виставки нових надходжень.

Створення виставок є складовою частиною експозиційної роботи музеїв. Виставки підвищують доступність і суспільну значущість музейних фондів, вводять в науковий і культурний обіг пам'ятники, що знаходяться в приватних зібраннях, сприяють відпрацюванню та вдосконаленню методів експозиційної та культурно-освітньої роботи музею, розширюють географію його діяльності. В даний час активно розвивається міжнародний обмін виставками, що сприяє взаємозбагаченню різних культур.

 




Переглядів: 503

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема №6: Експозиційно-виставкова робота музеїв | Методи побудови експозиції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.029 сек.