Перелік необхідних умов для запровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу у навчальних закладах ІІІ-ІУ рівнів акредитації.
До цього переліку належать:
Наявність структурно-логічних схем підготовки фахівців за усіма напрямами та спеціальностями.
Запровадження модульної системи організації навчального процесу, системи тестування та рейтингового оцінювання знань студентів.
Організація навчального процесу на базі програм навчання, які формуються як набір залікових кредитів, що передбачає відхід від традиційної схеми: «навчальний семестр - навчальний рік - навчальний курс» для нас це поки що не є реалізованим.
Розроблення індивідуальних графіків навчального процесу з урахуванням особливостей кредитно-модульної системи організації навчального процесу.
Наявність необхідного навчально-методичного, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення кредитно-модульної системи організації навчального процесу.
Введення граничного терміну навчання за програмою, включаючи граничний термін бюджетного фінансування.
Формування програм навчання усіх освітньо-кваліфікаційних рівнів на основі освітньо-кваліфікаційних характеристик випускників та освітньо-професійних програм підготовки, які передбачають можливі зміни співвідношення обсягів кредитів освітньої та кваліфікаційної складових підготовки.
Дозвіл Міністерства освіти і науки України на частковий відхід відгалузевих стандартів вищої освіти (для напрямів і спеціальностей, для яких вони затверджені).
Введення інституту викладачів-кураторів індивідуальних програм навчання.
Зарахування на навчання до вищого навчального закладу здійснюється тільки за напрямами підготовки.