Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Міжнародні правила сплати податків на споживання (податок з продажу, ПДВ, акцизні збори)

Правила Характеристика Небезпеки
Оподаткування товарів за місцем походження (origin principle) За принципом походження товари оподатковуються за місцем їхнього виробництва, тобто стягнення податків у даному разі відбувається при експорті товарів. Недоліком принципу походження є відмінність між механізмами та рівнями оподаткування товарів, що імпортуються, і вітчизняних товарів, особливо якщо у країні походження при експорті застосовується інша ставка. Застосування принципу походження зумовлює необхідність врегулювання питання «подвійного оподаткування зовнішньої торгівлі», що пов'язане з високим рівнем податкової координації між країнами. Небезпека створення торговельних потоків, які б штучно базувалися скоріше на різниці в податках, ніж на різниці у порівняльних витратах. Виникнення політико-економічного тиску на держави-члени з метою вирівнювання податкових ставок, скасування фіскальних кордонів, оскільки імпортовані товари вже були б оподатковані в країні походження. Базою є споживання всередині країни плюс чистий експорт (внутрішнє виробництво).
Оподаткування товарів за місцем призначення (destination principle) За принципом призначення товари оподатковуються за місцем їхнього споживання, тобто при споживанні у країні-імпортері. Застосування принципу призначення у механізмі оподаткування імпорту податками на споживання згідно з діючими в країнах СОТ домовленостями передбачає, що ставка даного податку не має перевищувати внутрішню при реалізації вітчизняних товарів. Перевагою даного принципу є можливість дотримання та контролювання однакового рівня оподаткування на момент кінцевої реалізації відносно імпортованих і національних товарів. Виробництво могло б концентруватися там, де порівняльні економічні переваги були б найбільшими, а не там, де оподаткування нижче, адже уся наявна на ринку конкурентна продукція (внутрішнього походження чи імпортована) однаково підлягала б оподаткуванню податком на споживання, що діє на цьому ринку. Податкові бар'єри потрібно було б підтримувати для того, щоб оподатковувати імпортні товари в країні призначення, і держави-учасниці не були б зацікавлені у вирівнюванні ставок оподаткування. Вичерпною базою є споживання всередині країни.




Переглядів: 252

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Міжнародні правила сплати податків на споживання | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.045 сек.