Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Хвороби системи кровообігу та інсульти.

Україна посідає одне з перших місць серед країн Європи за рівнем смертності від хвороб системи кровообігу та інсультів.

Щорічно у вітчизняних закладах системи охорони здоров’я реєструють близько 2,4 млн. нових випадків захворювань серцево-судинної системи. Протягом останнього часу поширеність «серцевих хвороб» збільшилася в півтора разу, і щорічно від них помирають 450 тис. українців.

Щодо інвалідності, то в їх структурі частка серцево-судинної патології складає майже 30%.

За основними причинами смертності, на долю захворювань системи кровообігу припадає 60%; далі йдуть злоякісні новоутворення і смерть від травм, убивств і самогубств (відповідно 13% і 10%).

Три тенденції лежать в основі такого домінування патології системи кровообігу:

- Демографічне постаріння людності: чим більшим є вік, тим частіше виходить із ладу головний життєвий «мотор».

- Захворювання серцево-судинної системи стають «молодшими» і забирають все більше життів задовго до старості. Особливо це стосується чоловіків і є однією з основних причин їх «надсмертності» у порівнянні з прекрасною статтю. Розбіжності між чоловічою і жіночою траєкторією на малюнку можуть здатися не дуже великими, але в проміжку між ними — десятки тисяч могил і вдів.

- На регіональній карті маємо велику зону серцево-судинної епідемії на півночі і сході України, до якої долучився південний Крим. Екологічні забруднення, алкоголь і тютюн лежать в підмурку цієї тенденції. Зламати її мусимо обов’язково, але роль медицини в цьому не може бути визначальною, бо йдеться про спосіб життя і застарілі небезпечні виробничі технології.. За даними ліги, хвороби системи кровообігу зумовлюють більше половини всіх випадків смерті та третину причин інвалідності. За останні 25 років поширеність серцево-судинних захворювань серед населення України зросла в 3 рази, а рівень смертності від них збільшився на 45%.

Фактори ризику. До основних факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань медики відносять:

- артеріальну гіпертензію,

- надлишкову вагу,

- підвищеного рівня загального холестерину крові та його фракцій,

- тютюнокуріння,

- гіподинамію

- стреси.

Туберкульоз

Туберкульоз - це інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом.

Щороку по світу реєструють близько 370 тис хворих на туберкульоз, майже 80% з яких припадає на країни Східної та Центрально-Східної Європи. Кожні 4 секунди жителі Землі захворівають на туберкульоз, а кожні 10 секунд від цієї хвороби помирає одна людина. Щороку туберкульоз забирає життя в 2 млн людей.

Що до України, то захворюваність досягла рівня 84,1 на 100 тис. населення, а смертність збільшилася в 1,8 рази і становить, відповідно, 25,3 осіб на 100 тис. населення.

Найвищі показники захворюваності на всі форми туберкульозу визначались у південно - східних регіонах України: у Херсонській області - 174,0 на 100 тис. населення; Миколаївській - 111,1; Луганській - 114,3; Донецькій - 103,4; Кіровоградській - 109,9 та Одеській - 95,3. Рівень захворюваності в цих регіонах збільшився за 11 років в 3,5 - 2,0 рази.

Серед тих, що вперше захворіли на туберкульоз, 13,6 % становлять робітники, 1,0 % - робітники аграрного сектору, 3,4 % - службовці, а майже половина з них (2 %) - медичні працівники (777 осіб), 3,9 % - учні та студенти. 47,3 % усіх хворих - особи працездатного віку, які не працюють, 12,4 % - пенсіонери, 1,4 % - особи, що повернулись з місць позбавлення волі, 1,8 % - особи без постійного місця проживання. В соціально незахищені верстви населення становлять понад 65 %.

За відсутності лікування хворий з активною формою туберкульозу може щорічно заражати в середньому від 10 до 15 людей. Щогодини в Україні від цієї недуги помирає одна людина, а заражаються четверо. Тільки за офіційним даними, на диспансерному обліку — майже 600 тисяч українських громадян. Це другий показник в Європі після Росії. Туберкульоз вражає насамперед соціально незахищені верстви населення. Втім, є серед хворих і багаті люди.




Переглядів: 561

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Наркоманія

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.