Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



На оцінку населенням діяльності системи ОЗ.

· За висновками науковців та даними ВООЗ, лише 10% пацієнтів потребують подальшого обслуговування на вторинному рівні медичної допомоги, а це означає, що 90% усіх звернень по медичну допомогу можна повноцінно задовольнити на рівні первинної допомоги.

· Низка авторів дійшли висновку про те, що при цьому використовується менше ресурсів, знижується рівень користування послугами спеціалістів та швидкою медичною допомогою (ШМД).

· Правильно організована ПМД знижує витрати в розрахунку на одного пацієнта та покращує результати лікування . У системі медичного обслуговування ПМД є складовою, яка потребує найменше ресурсів .

· Порівняння даних по країнах із високим рівнем доходів показує, що збільшення кількості лікарів загальної практики, які працюють у амбулаторних установах, супроводжується зниженням загальних витрат і підвищенням якості послуг .

· За даними вітчизняних учених, ефективність роботи закладів ЗП/СМ проявляється в зниженні рівня госпіталізації на 30%, зменшенні кількості звернень населення на станції швидкої допомоги на 20%, а до «вузьких» спеціалістів амбулаторно-поліклінічної ланки — більше ніж у 2 рази; майже на 50% збільшується обсяг реабілітаційних заходів для інвалідів і на 60% — обсяг диспансеризації. За даними окремих дослідників, лікар загальної практики може взяти на себе 22,7% усіх відвідувань до хірурга, 34,4% — до офтальмолога, 41% — до отоларинголога і 46,6% — до невропатолога.

· За даними українських дослідників, сімейний лікар установлює до 40% діагнозів, відповідно на консультації до вузьких спеціалістів він направляє хворих у 2,5–3,0 рази рідше, ніж дільничний терапевт. Рівень госпіталізації в сімейного лікаря в 3–4 рази нижчий, ніж у терапевта, а кількість стаціонарів удома більша в 1,5 рази. Вартість одного візиту нижча в амбулаторії сімейного лікаря в 1,5 рази, ніж у поліклініці. Направлень на консультацію до інших спеціалістів у амбулаторії сімейного лікаря в 2,5 рази менше, ніж у поліклініці, рівень госпіталізації — у 2 рази нижчий .

Отже, діяльність ПМД спрямована на розв’язання проблем збереження і зміцнення здоров’я всього населення і є однією з найефективніших стратегій підвищення результативності системи охорони здоров’я в цілому, а також справедливого розміщення та раціонального використання коштів у галузі.

Медична допомога, що надає сімейний лікар, має бути побудована на характеристиках, що ВООЗ визначила як притаманні загальній практиці/сімейній медицині у системах охорони здоров’я різних країн.




Переглядів: 363

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вплив роботи сімейного лікаря на показники здоров’я населення, | Характеристики, притаманні ЗП/СМ за визначенням експертів ВООЗ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.