МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Використання FTPПротокол визначений в RFC 959 . Сервер відповідає по потоку управління тризначними ASCII-кодами стану з необов'язковим текстовим повідомленням. Наприклад, «200» (або «200 ОК») означає, що остання команда була успішно виконана. Цифри представляють код відповіді, а текст - роз'яснення або запит. Поточна передача по потоку даних може бути перервана за допомогою перериває повідомлення, що посилається по потоку управління.
FTP може працювати в активному або пасивному режимі, від вибору якого залежить спосіб установки з'єднання. В активному режимі клієнт створює керуюче TCP-з'єднання з сервером і відправляє серверу свій IP-адресу і довільний номер клієнтського порту, після чого чекає, поки сервер не запустить TCP-з'єднання з цією адресою і номером порту. У випадку, якщо клієнт перебуває за брандмауером і не може прийняти вхідне TCP-з'єднання, може бути використаний пасивний режим. У цьому режимі клієнт використовує потік управління, щоб послати сервера команду PASV, і потім отримує від сервера його IP-адресу і номер порту, які потім використовуються клієнтом для відкриття потоку даних з довільного клієнтського порту до отриманого адресою і порту. Обидва режими були оновлені у вересні 1998 р для підтримки IPv6. У цей час були проведені подальші зміни пасивного режиму, що поновили його до розширеного пасивного режиму.
При передачі даних по мережі можуть бути використані чотири представлення даних:
ASCII- використовується для тексту. Дані, якщо необхідно, до передачі конвертуються з символьного подання на хості-відправника в «восьмібітних ASCII», і (знову ж таки, якщо необхідно) в символьне подання приймаючого хоста. Як наслідок, цей режим не підходить для файлів, що містять не тільки звичайний текст. Режим зображення(зазвичай іменований бінарним) - пристрій-відправник посилає кожен файл байт за байтом, а одержувач зберігає потік байтів при отриманні. Підтримка даного режиму була рекомендована для всіх реалізацій FTP. EBCDIC- використовується для передачі звичайного тексту між хостами в кодуванні EBCDIC. В іншому, цей режим аналогічний ASCII-режиму. Локальний режим - дозволяє двом комп'ютерам з ідентичними установками посилати дані у власному форматі без конвертації в ASCII. Для текстових файлів надані різні формати управління і настройки структури запису. Ці особливості були розроблені для роботи з файлами, що містять Telnet або ASA-форматування.
Передача даних може здійснюватися в будь-якому з трьох режимів:
Потоковий режим - дані посилаються у вигляді безперервного потоку, звільняючи FTP від виконання якої б то не було обробки. Замість цього, вся обробка виконується TCP . Індикатор кінця файлу не потрібен, за винятком розділення даних на записи . Блоковий режим - FTP розбиває дані на кілька блоків (блок заголовка, кількість байт, поле даних) і потім передає їх TCP. Режим стиснення - дані стискаються єдиним алгоритмом (зазвичай, кодуванням довжин серій). Основні команди: ABOR - Перервати передачу файлу CDUP - Змінити директорію на вищестоящу. CWD - Змінити директорію. DELE - Видалити файл (DELE filename). EPSV - Увійти в розширений пасивний режим. Застосовується замість PASV. HELP - Виводить список команд, які приймаються сервером. LIST - Повертає список файлів директорії. Список передається через з'єднання даних. MDTM - Повертає час модифікації файлу. MKD - Створити директорію. NLST - Повертає список файлів директорії в більш короткому форматі, ніж LIST. Список передається через з'єднання даних. NOOP - Порожня операція. PASS - Пароль. PASV - Увійти в пасивний режим. Сервер поверне адресу і порт, до якого потрібно підключитися, щоб забрати дані. Передача почнеться при введенні наступних команд: RETR, LIST і т. Д. PORT - Увійти в активний режим. Наприклад PORT 12,34,45,56,78,89. На відміну від пасивного режиму для передачі даних сервер сам підключається до клієнта. PWD - Повертає поточну директорію. QUIT - Відключитися. REIN - Реініціалізіровать підключення. RETR - Завантажити файл. Перед RETR повинна бути команда PASV або PORT. RMD - Видалити директорію. RNFR і RNTO - Перейменувати файл. RNFR - що перейменовувати, RNTO - в що. SIZE - Повертає розмір файлу. STOR - Завантажити файл. Перед STOR повинна бути команда PASV або PORT. SYST - Повертає тип системи (UNIX, WIN, ...). TYPE - Встановити тип передачі файлу (бінарний, текстовий). USER - Ім'я користувача для входу на сервер.
|
||||||||
|