Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Головні поняття про організацію комп'ютерних мереж

Головні терміни визначені стандартами ISO(International Standard Organization-Міжнародна організація зі стандартизації) та ITU (International Telecommunication Union -Міжнародний Телекомунікаційний Союз (МТС)).

Відкрита інформаційна система (open system) - це система, яка побудована та функціонує з дотриманням вимог міжнародних стандартів.

Комунікаційна система (communication system) - це відкрита система, яка забезпечує обмін даними між відправником (постачальником, джерелом) та одержувачем (споживачем) ресурсів мережі у відкритій інформаційній системі.

Прикладний процес (application process) - це процес у відкритій інформаційній системі, завдяки якому відбувається опрацювання інформації для визначених потреб користувача.

Абоненти мережі— об'єкти, що генерують або споживають інформацію в мережі. Абонентами мережі можуть бути окремі комп'ютери, комп'ютерні комплекси, термінали та ін. Будь-який абонент підключається до станції.

Робоча станція це апаратура (як правило, персональний комп’ютер (ПК)), яка виконує функції, пов'язані з пересиланням і прийманням інформації.

Середовище пересилання даних (transmission medium) - це сукупність ліній пересилання даних та іншого обладнання, яке забезпечує пересилання даних між станціями.

Топологія мережіце логічна схема сполучення комп'ютерів (вузлів мережі) за допомогою каналів зв'язку.

Середовище зв'язку відкритих систем (OSI environment) - це сукупність функцій, які дають змогу відкритим системам виконувати обмін даними відповідно до міжнародних стандартів.

Протокол - це набір семантичних та синтаксичних правил, який визначає поведінку об'єктів мережі (у т. ч. середовища зв'язку) під час їхньої взаємодії (з кінцевою метою пересилання повідомлення у мережі). Об'єкти, пов'язані протоколом, знаходяться в різних відкритих системах.

Пересилання даних реалізується за допомогою N-протокольних блоків даних (N – номер рівня), які містять N-протокольну інформацію керування та дані користувача, передані N+1-об'єктом.

Архітектура мережівизначає головні принципи структурної організації мережі (у т. ч. топологію) та способи технологічного вирішення обміну даними у мережі (у т. ч. метод доступу, протоколи), тобто описує узагальнену модель мережі.

Розподіл комп'ютерів у ЛКМ може бути такий.

Сервери - це комп'ютери, які надають частину своїх ресурсів для загального користування абонентам мережі. Залежно від типу ресурсу є файл-сервери, сервери друкування, модем-сервери та ін.

Робочі станції -це комп'ютери, що використовують ресурси, надані серверами, проте своїх ресурсів для користування не надають.

За наявністю призначених серверів KM поділяють на:

•однорангові (peer to peer). Кожна робоча станція може одночасно бути сервером та робочою станцією

•з окремими серверами. Для виконання серверних функцій виділяють окремі комп’ютери і на них встановлюють системне програмне забезпечення.




Переглядів: 502

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація комп’ютерних мереж | Стандартизація у комп'ютерних мережах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.