При висотній корекції сума товщин зубців шестерні і колеса на ділильних колах більша від кроку зубців і тому ділильні кола не можуть дотикатися. Колеса повинні бути зміщеними одне відносно одного. Ділильні кола не збігаються з початковими, висота зубців зменшується, а кут профілю зубців буде збільшеним.
Ковзання і тертя в зачепленні. У точці контакту С (рис. 7.4) спостерігається перекачування і ковзання зуб’їв. Швидкість ковзання vs, як відносну швидкість, можна визначити за правилами механіки. Надамо всій системі кутову швидкість ω1 з протилежним знаком. При цьому шестерня зупиниться (ω1 = 0), а колесо почне обертатися навколо полюса зачеплення П, як миттєвого центра, з кутовою швидкістю ω1 + ω2. Швидкість відносного руху - ковзання в т. С:
,
де e - відстань від точки контакту до полюса П.
Таким чином, швидкість ковзання пропорційна відстані е від точки контакту до полюса П. В полюсі П швидкість ковзання vs дорівнює нулю. Відносно профілю зуб’їв максимальне ковзання спостерігається на ніжках і головках зуб’їв. Ковзання супроводжується тертям. Тертя є причиною втрат в зачепленні і причиною спрацювання зуб’їв.
Сили в прямозубій циліндричній передачі
Нормальну силу Fn, яка направлена по лінії зачеплення як загальної нормалі до робочої поверхні зуб’їв, переносять у полюс П і розкладають на колову Ft і радіальну Fr сили.
За заданим обертаючим моментом T і діаметрами dw1 і d1 знаходимо колову силу
,
і через неї виразимо інші складові нормальної сили Fn: