Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Короткі відомості

Матеріали з мінеральних розплавівоб’єднанів одну групу за хіміко-мінералогічним складом та відрізняються аморфною (склоподібною) структурою, яку отримують за рахунок швидкого охолодження розплавів. Матеріали із мінеральних розплавіввиготовляють за технологією, яка передбачає переведення вихідної сировини в рідкий стан при дії високих температур (725-1600°С) для створення умов проходження процесів силікатоутворення.

Склоподібна структура матеріалу характеризується відсутністю чітко визначеної температури плавлення (наявністю перехідного пластичного стану в певному інтервалі температур); гомогенністю; ізотропністю; наявністю підвищеної енергії кристалізації; відсутністю резонансної частоти коливань при рентгенівському опроміненні (рентгеноаморфністю).

Залежно від виду вихідної сировини розрізняють матеріали та вироби на основі скляних, кам’яних, шлакових та виготовлених зі спеціально підготовлених розплавів шихт (переважно алюмосилікатних). Склокристалічні матеріали (ситали, шлакоситали, монокристалічні волокна) отримують при забезпеченні умов створення центрів кристалізації за рахунок введення до силікатного розплаву спеціальних добавок (кристалізаторів) і використання спеціального режиму термічної обробки.

На основі мінеральних розплавів виготовляють також ряд композиційних матеріалів, таких як багатошарове скло «триплекс» при сполученні скла та полімерних плівок; мінераловатні плити на основі штапельного скловолокна та органічної чи неорганічної зв¢язуючої речовини; піноскло при додаванні до скломаси речовин, які сприяють утворенню газової фази; декоративні матеріали марбліт, скломармур при додаванні до скломаси речовин, які сприяють фазовому розшаруванню (ліквації) речовини та барвників різного походження.

Залежно від основних склотвірних оксидів за хімічним складом розрізняють силікатні (SiO2), алюмосилікатні (Al2O3, SiO2), боро-алюмосилікатні (B2O3, Al2O3, SiO2) та інші класи розплавів та матеріалів на їхній основі.

За характером мікроструктури отримані матеріали поділяють на скляні або аморфні (що не містять чітко вираженої кристалічної фази), склокристалічні з вмістом кристалічної фази до 30% та склокристалічні з вмістом кристалічної фази більше 30%. За ступенем однорідності структури отримані матеріали, що знаходяться як у склоподібному, так і склокристалічному станах, поділяють на гомогенні та гетерогенні.

За характером макроструктури матеріали на основі мінеральних розплавів поділяють на щільні (скло віконне, марбліт, кам¢яне литво), пористо-волокнисті (вироби на основі мінеральної вати або базальтового та скловолокна), ніздрюваті (газо- та піноскло) та сипкі (щебінь, пісок, гранульований шлак).

За призначенням матеріали з мінеральних розплавів поділяють на матеріали для влаштування світлопрозорих конструкцій (будівельне листове скло, в тому числі безпечне (армоване скло, триплекс, загартоване)), теплоізоляційно-конструкційні (склоблоки, склопакети, склопрофіліт), теплоізоляційні (ніздрюваті та волокнисті вироби), спеціальні (ситал, шлакоситал, базальтове литво, в тому числі труби, плитки, плити).

Метою роботи є визначення та порівняння фізико-технічних характеристик матеріалів із силікатних розплавів залежно від складу та структури, а також вивчення їхньої номенклатури, технології виготовлення та галузей застосування.

 




Переглядів: 442

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок виконання роботи | Порядок виконання роботи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.