Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Короткі відомості

Покрівельні матеріали в будівництві використовують для влаштування покрівлі – верхньої несучої та огороджувальної конструкції будівлі, яка захищає її від дії навколишнього середовища (проникнення атмосферних осадів та механічних впливів).

До покрівельних матеріалів висуваються вимоги щодо їх водонепроникності, міцності, теплостійкості, деформативності, довговічності (хімічної стійкості, біостійкості, водостійкості, морозостійкості).

Тип покрівельного матеріалу залежить від багатьох факторів: типу будівлі, конструктивних особливостей несучих елементів даху, кліматичних особливостей і традицій регіону та, звичайно, від фінансових можливостей забудовника.

Покрівлі влаштовують з рулонних матеріалів, мастик або з листових і штучних матеріалів (азбестоцементні листи, профільований металевий настил, черепиця та ін.).

Покрівельні матеріали поділяються за видом вихідної сировини (бітумні, цементні, полімерні, керамічні, металеві тощо), за станом речовини (рідкі, тверді), за формою (рулонні, штучні, листові)

Гідроізоляційні матеріаливикористовують в будівництві для захисту конструкцій від дії вологи, як прямої так і проникаючої.

До гідроізоляційних матеріалів висувають вимоги щодо водонепроникності при тиску води 0,5 МПа протягом 24 годин, міцності на розрив при розтягуванні (для рулонних), адгезії до матеріалу поверхні, яку ізолюють, відносної деформації розтягу, водопоглинання (протягом 24 годин не більше 1% за масою), температурної крихкості, робочого діапазону температур, здатності витримувати тиск водяної пари, стійкості до дії хлоридів тощо.

Гідроізоляційні матеріали буваютьрулонні, рідкі (емульсії, мастики, пасти) та сухі суміші, які перед нанесенням змішують з водою або полімерами. За видами сировини матеріали поділяють на: бітумні, гумо-бітумні, бітумно-полімерні, полімерні, полімерно-цементні. За способом улаштування розрізняють обклеювальні, термонаплавлені, з’єднувані механічно та за допомогою дифузійного зварювання, обмазувальні, штукатурні.

Для виробництва покрівельних і гідроізоляційних матеріалів у будівництві широко застосовують нафтові бітуми, а також бітуми, модифіковані полімерними добавками: атактичним поліпропіленом (АПП) та стирол- бутадієн-стирольним каучуком (СБС). При цьому біітумно-полімерні композиції характеризуються підвищеною міцністю, термостійкістю та еластичністю навіть при мінусових температурах.

За структурою полотна рулонні покрівельні та гідроізоляційні матеріали поділяються на основні та безосновні.

Як основу рулонного матеріалу використовують покрівельний картон, склотканини, фольгу, тканини на основі поліефірних волокон, оксидовані модифіковані еластомери та пластомери, азбестовий папір.

Метою роботи є ознайомлення з номенклатурою, властивостями, особливостями виробництва, а також застосування покрівельних та гідроізоляційних матеріалів і виробів.

 




Переглядів: 354

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Визначення марки бітуму | Нормативне забезпечення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.