Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Короткі відомості

Полімерними речовинами (від грец. polymeres – різноманітний) називають високомолекулярні сполуки, які складаються з елементарних (мономерних) ланок, з’єднаних у макромолекули різної будови.

Високомолекулярними сполуками вважають речовини з молекулярною масою понад 5000. Молекулярна маса низькомолекулярних сполук зазвичай не перевищує 500, а речовини, які мають проміжні значення молекулярної маси, називають олігомерами.

Макромолекула є основним структурним елементом полімерних речовин, хімічна будова якої практично відповідає хімічній будові головної структурної одиниці – мономеру. Структура макромолекули відображає розташування у просторі окремих ланок, обумовлюється їхньою хімічною будовою, довжиною й розподілом за довжиною та молекулярними масами.

За хімічною природою полімерні речовини поділяють на органічні та неорганічні. За походженням розрізняють полімерні матеріали природні та штучні. Природні полімери представлені лігніном, целюлозою, бавовною, вовною, шкірою, каучуком тощо. Більш поширеними є штучні полімерні матеріали, які отримують шляхом синтезу з простих низькомолекулярних речовин (мономерів).

За способом синтезу та тверднення органічні полімерні речовини поділяють на полімеризаційні (процес об'єднання молекул мономеру проходить без виділення будь-яких побічних продуктів) та поліконденсаційні (процес об'єднання молекул мономеру проходить з одночасним відщепленням низькомолекулярних продуктів реакції, таких як вода тощо).

За складом основного ланцюга макромолекул полімерні речовини поділяють на карболанцюгові (цілком складені з атомів Карбону (С)), гетероланцюгові (складені з атомів Карбону (С), Оксигену (О), Нітрогену (N), Сульфуру (S) тощо) та елементоорганічні (можуть містити Силіцій (Si), Алюміній (Al), Титан (Ti) та інші елементи). За характером будови макромолекул органічні полімери можуть бути лінійними, розгалуженими та гратчастими (тривимірними).

За здатністю до пластичних деформацій при циклічній дії температурного фактора органічні полімери поділяють на термопластичні (спроможні до пластичних деформацій при підвищенні температури, тобто здатні неодноразово при нагріванні розм'якшуватися й переходити до в'язкопружного стану, а при охолодженні твердіти, зберігаючи задану форму) та термореактивні (проходять одноразово стадію пластичного деформування при підвищенні температури, але після охолодження в їхній структурі відбуваються незворотні зміни, які призводять до неможливості переходу їх у пластичний стан при повторному нагріванні, тобто вони непридатні до повторного формування).

Полімерними матеріалами, або пластичними масами, називають матеріали, які містять у своєму складі високомолекулярні органічні
речовини – полімери і на певній стадії виробництва набирають пластичності, яка повністю або частково втрачається після затвердіння полімеру.

Розрізняють пластичні маси прості, що складаються лише з полімерної речовини, і складні, до складу яких, крім полімеру, входять також інші компоненти, що дають змогу одержувати матеріали та вироби з певними властивостями. Наповнювачі знижують витрату полімеру, зменшують собівартість пластмаси, поліпшують її структуру і підвищують ряд технічних властивостей: міцність, твердість, зносостійкість, теплостійкість, здатність чинити опір усадці та повзучості. Пластифікатори поліпшують умови переробки полімерних композицій, знижують їхню крихкість та підвищують деформаційні властивості. Добавки-стабілізатори сприяють тривалому збереженню властивостей пластмас під час експлуатації, запобігають їхньому старінню під впливом сонячної радіації, кисню повітря, нагрівання та інших несприятливих чинників. Отверджувачі прискорюють процес затвердіння полімерів та утворення просторової тривимірної структури. Пігменти та барвники забарвлюють пластмаси. Антипірени підвищують стійкість пластмас проти займання. Пороутворювачі створюють пористу структуру пластмас.

Складні пластмаси є композиційними матеріалами, що містять у своєму складі матрицю, утворену полімерними речовинами, та армуючий компонент, представлений наповнювачами різної дисперсності та добавками, призначеними для надання спеціальних властивостей.

Будівельні матеріали та вироби на основі полімерних органічних речовин класифікують за видом основного полімеру, який входить до їхнього складу, за методом виробництва та галуззю застосування в будівництві.

За видом основного полімеру виділяють поліетиленові, поліпропілеленові, поліізобутиленові, полівінілхлоридні, полівінілацетатні, полістирольні, поліакрилатні, фенолальдегідні, аміноальдегідні, епоксидні, поліуретанові, поліефірні, органічні; полісилоксанові, кремнієорганічні; силікатні та алюмосилікатні.

Виготовлення полімерних матеріалів та виробів передбачає підготовку сировинних компонентів, їх дозування, змішування, формування й стабілізацію.

За методом виробництва вироби поділяють на виготовлені вальцюванням, каландруванням, екструзією, пултрузією, пресуванням, литтям звичайним та під тиском, термоформуванням, пневмоформуванням, вільним видуванням, вакуумним формуванням, зварюванням, склеюванням контактним та промазним способами, напиленням тощо. Ніздрюваті органічні теплоізоляційні матеріали виготовляють спінюванням та пороутворенням, ніздрюваті неорганічні – термічним чи хімічним спученням, спінюванням.

Залежно від призначення у будівництвіполімерні матеріали поділяють на такі основні групи: матеріали огороджувальних, покрівельних і несучих конструкцій; покриття підлог та опорядження стін; гідроізоляційні, герметизуючі, покрівельні, тепло- та звукоізоляційні матеріали; труби та інші погонажні вироби; санітарно-технічні вироби; лаки, фарби, клеї.

Головною перевагою полімерних матеріалів порівняно з іншими є їхня висока технологічність. Вони легко піддаються механічній обробці та добре склеюються. Технологічні процеси їхнього виробництва, як правило, механізовані та автоматизовані. Особливості технологічних процесів виготовлення полімерних матеріалів залежать від їхнього складу та призначення.

Метою роботи є ознайомлення з номенклатурою, властивостями, особливостями виробництва та застосування полімерних будівельних матеріалів і виробів.





Переглядів: 359

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок виконання роботи | Визначення середньої густини та коефіцієнта теплопровідності пінополістиролу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.