Інсталяція інструментарію та середовища розробки Qt
Інструментарій Qt доступний для використання під кількома ліцензіями: комерційною ліцензією для розробки ПЗ з власницької ліцензією, що допускає модифікацію самої Qt без розкриття змін, під ліцензією LGPL для розробки з власницькою ліцензією, але без внесення змін до Qt, та під ліцензією GPL для розробки відкритого ПЗ. Однак вихідний код Qt той самий незалежно від ліцензії. На поточний момент за комерційну підтримку Qt відповідає компанія Digia (http://qt.digia.com), однак на їх сайті є посилання на сайт проекту Qt Developer Network (http://qt-project.org), де доступні для вільного завантаження інсталяційні пакети інструментарію Qt SDK під різні платформи:
Там само доступні і окремі складові SDK, такі як інтегроване середовище розробки (IDE) Qt Creator, однак воно також включене і у комплект Qt Library.
Інсталяція під ОС Linux та Windows загалом не викликає додаткових питань: завантажується та запускається інсталяційний модуль, після чого обирається інсталяційний каталог та компоненти, що потрібно інсталювати.
Важливо зазначити, що крос-платформовий інструментарій Qt потребує для своєї роботи призв’язку до компілятору C++, що встановлений на машині. Якщо у випадку Linux-систем, на яких встановлено GCC (наприклад, для Ubuntu можна виконати: sudo apt-get install build-essential), Qt SDK вже готове до використання, то для Windows-систем слід пов’язати його з конкретним компілятором, таким як MS VS C++ або MinGW (http://qt-project.org/doc/qt-5.0/install-win.html).