Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Класифікація суден.

 

Головною ознакою класифікації являється призначення суден. До інших ознак, за якими судна класифікують незалежно від їх призначення відносяться: район плавання, засоби руху, тип головного двигуна, характер руху по воді, вид руху, матеріал корпусу, архітектурно-конструктивний тип, кількість гребних валів і т.д.

 

По району плавання судно поділяють на морські (дальнього необмеженого і прибережного плавання), рейдові (для плавання в акваторії портів та в гирлах великих річок з виходом на морські рейди), внутрішнього плавання (річні і озерні) і змішаного плавання («річка-море» і «море-річка»).

 

По засобам руху судна поділяють на самохідні – з механічним двигуном, який є джерелом енергії для руху судна, і несамохідні, які переміщуються від джерела енергії, який знаходиться за межами судна (з допомогою буксирів, товкачів, від енергії вітру).

За типом головного двигуна судна поділяють на:

 

· теплоходи (головний двигун – двигун внутрішнього згоряння)

· пароходи (головний двигун – парова поршнева машина)

· турбоходи (головний двигун – парова турбіна)

· газотурбоходи (головний двигун – газова турбіна)

· електроходи (гребний гвинт обертається електродвигуном)

· атомоходи (джерело теплової енергії – атомний реактор)

· гребні судна (двигун – мускульна сила людини)

 

По роду руху по воді судна поділяють на плаваючі на поверхні води (водовитісняючі), плаваючі під поверхнею води (підводні), глісируючі (які ковзають по поверхні води), плаваючі на підводних крилах і ширяючі над поверхнею води (судна на повітряній подушці та екраноплани). По роду матеріалу корпусу судна поділяють на стальні, із легких сплавів, пластмасові, дерев’яні, залізобетонні і композитні.

 

За кількістю гребних валів гвинтові судна поділяють на одновальні (більшість вантажних та промислових суден), двухвальні (пасажирські та спеціальні судна), тьохвальні (великі контейнеровози, криголами), чотирьохвальні (океанські пасажирські лайнери-гіганти).

Всі громадські судна в залежності від їх типа і призначення поділяють на транспортні, промислові, службово-допоміжні і судна технічного флоту.

 

Транспортні судна складають основу морського та річкового флоту (90% загального тоннажу). Вони призначені для перевезення різноманітних вантажів і пасажирів та поділяються на вантажні, пасажирські, вантажопасажирські та спеціальні.

 

Вантажні судна поділяють на два основних класи: суховантажні і наливні, до яких, в свою чергу, відносять судна різноманітних типів та призначень.

Клас суховантажних суден включає судна загального призначення і спеціалізовані – для перевезення певних вантажів:

 

· суховантажні судна загального призначення (для перевезення генеральних вантажів, тобто, вантажів в упаковках або окремих місцях)

· спеціалізовані суховантажні судна (рефрижераторні судна, контейнеровози, баржовози, судна з горизонтальним способом вантажообробки, лісовози і т.д.).

 

Клас наливних суден включає танкери для перевезення сирої нафти та нафтопродуктів, судна для перевезення стиснених газів, хімікаліїв, а також інших рідких вантажів.

 

Клас пасажирських суден включає судна, спеціально призначені для перевезення пасажирів. За призначенням пасажирські судна поділяють на судна для обслуговування регулярних ліній, для туристичних подорожей, масових перевезень і судна місцевого сполучення.

 

Клас спеціальних транспортних суден включає різноманітні пороми, транспортні баржо-буксирні судна, штовхачі, буксири-штовхачі і несамохідні штовхаємі секції або баржі.

 

Промислові судна слугують для видобутку, переробки і транспортування риби, крабів, морських звірів і морських рослин. За призначенням, промислові судна поділяються на видобувні, видобувно-переробляючі, переробляючі та обслуговуючі.

 

До видобувних суден відносять риболовецькі судна (траулери, сейнери, тунцелови, риболовецькі боти, сіткопідіймачі).

 

До видобувно-переробляючих суден відносять великі морозильні траулери-рибозаводи, великі сардинні траулери-рибоконсервні заводи, морозильні траулери та ін.

 

Переробляючи судна слугують для прийому і переробки вилову. Крім того, вони забезпечують риболовецькі судна всім необхідним. На них розташовані медичні та культурно-побутові служби, які обслуговують екіпажі видобувних суден в умовах експедиційного промислу. До переробляючи суден відносять: оселедцеві, краболовні, рибоконсервні плавучі бази, рібомучні та морозильні судна і т.д.

До обслуговуючих суден відносяться приємотранспортні, живорибні, пошукові, науково-промислові та інші аналогічні судна, призначені для обслуговування промислових експедицій.

 

Служебно-допоміжні судна представляють відносно невелику по тоннажу, але досить багаточисленну зо номенклатурою групу суден, які обслуговують флот, портові угіддя, водні шляхи та акваторії. Служебно-допоміжні судна поділяють на обслуговуючі та служебні.

 

До обслуговуючих відносять криголами, буксири, рятівники, протипожежні судна, суднопідйомні, плавучі маяки, зерноперевантажники і т.д.

 

До служебних суден відносяться науково-дослідницькі (гідрографічні, океанографічні судна, судна поготи і т.д.), медично-санітарні (плавучі госпіталі, карантинні судна), плавучі готелі, судна-виставки, учбові судна і т.д.

 

Судна технічного флоту призначені для технічного обслуговування різноманітних суден, портових угідь та водних шляхів. До них відносять дноуглубляючі снаряди, грунтовідвізні шаланди, судна-нафтозбірники, плаваючі крани, кранові судна, плавучі доки, плавучі майстерні.

 

Танкери - це наливні судна, призначені для перевезення наливом у спеціальних вантажних приміщеннях - танках (ємностях) рідких вантажів.

 

Усі вантажні операції на танкерах виробляються спеціальною вантажний системою, яка складається з насосів і трубопроводів, прокладених по верхній палубі і в вантажних танках. В залежності від роду вантажу, що перевозиться танкери діляться на:.

 

1. Газовози - це танкери, призначені для перевезення природних і нафтових газів у рідкому стані під тиском і (або) при зниженій температурі, в спеціально призначених вантажних ємностях різних типів. Деякі типи суден мають рефрижераторне відділення.

 

2. Хімовози - це танкери, призначені для перевезення рідких хімічних вантажів, вантажна система і танки виготовляються зі спеціальної нержавіючої сталі, або покриваються спеціальними кислостійкими матеріалами

 

 




Переглядів: 5065

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
I think if I had my own TV channel it would be a musical one. | Морехідні якості суден.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.