Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Багато хто з західних лівих вважає, що ЄС і НАТО призвели до кризи в Україні. Що ти думаєш з цтого приводу?

Насправді про-європейськість майдану в деякій мірі спричинила до його протиріч з Донбасом. Але тут ще нюанс в тому, що майдан виступав за асоціацію з ЄС лише до подій на Грушевського (коли була перша масова бійка з міліцією із застосуванням коктейлів Молотова) – 19 грудня. До цього і сам майдан більше нагадував концерт з великою кількістю прапорів ЄС, танцями, безкоштовним печивом і періодичною штовханиною з міліцією. Після Грушевського все змінилось: за ЄС нарешті всі забули і акцентували увагу на відставці Януковича, розформування спецпідрозділу «Беркут» і перевиборах.
Але Донбас, як я вже казав, знаходиться в інформаційному просторі Росії, тому про всі ці зміни на майдані він не знав, і досі вважав, що на майдані люди гинуть за європейську толерантність і безвізовий режим (так їм казали по російському телебаченню).
Тому не стільки НАТО і ЄС спричинили цю кризу, скільки невдало вибрані цілі активістів майдану на початку боротьби. Саме це відвернуло від майдану Донбас, який від асоціації з ЄС нічого б не виграв.


Що ти думаєш про відносини між Україною та Росією?

Очевидно, що відносини ворожі. Самі держави будуть ворогувати до тих пір, поки при владі в Росії буде Путін і послідовники його політики. Від української сторони мало що залежить, яка б вона не була антиросійська чи проросійська, Росія завжди матиме територіальні претензії і ненависть до будь-якого прояву самостійництва. Так було при про-російському президенті Кучмі, коли був конфлікт з приводу острова Тузла у 2003 році, так було при про-російському президенті Януковичі, коли все одно піднімалась ціна на газ і без адекватних підстав заборонявся український імпорт в Росію (молокопродукти). Росія завжди буде ворогом України, поки є імперією.
Якщо брати народи України і Росії, то між нами будуть виявлятись прояви шовінізму аж до знищення наших буржуазних держав, які підігрівають міжнаціональні протиріччя.


Чи вважаєш ти, що українське національне питання досі відкрито, чи є Україна нео-колонією сьогодні?

Звісно, національне питання будь якого народу стає актуальним і піднімається під час будь якої національної кризи. Сьогодні в Україні той самий випадок. Сьогодні або українці залишаться як суверенна нація, або знову розділиться між імперіалістами. Наша мета, як лівих, довести народу, що єдність пролетарів з «національною буржуазією» - це НЕ українська національна ідея, що побудова сильної поліцейської держави з «національною диктатурою» - не в інтересах нації. Донести до мас, що українська національна ідея – побудова республіки, в якій суспільство керується не елітою, а самим суспільством, і що для цього необхідна соціальна революція. Це є невід’ємною складовою національної ідеї спільно з суверенітетом нації.


Як ти вважаєш, яка має бути ситуація українських лівих в сьогоднішній ситуації?

Ліві зобов’язані виступити за єдність українського пролетаріату і виступити проти проявів російського фашизму на Донбасі. Це принципова позиці НКФ.


Чи вважаєте ви можливим те, що робітничій клас в Україні розпочне класову боротьбу проти олігархів і подолає нинішні протиріччя?

Під час громадянської війни це мало вірогідно. Дехто з українських олігархів останнім часом поводить зовсім не типово як для представників свого класу і спонсорує рух проти сепаратистів і терористів. Окремі крупні капіталісти набувають популярності і заробляють всенародну любов. Звісно, ми намагаємось пояснити, що роблять це вони не через патріотизм, а через намагання врятувати свій капітал від терористів і загарбників. Але у нас лише Інтернет, у олігархів же – газети і телебачення.


Як західні соціалісти і комуністи мають реагувати на події в Україні, і чим ми можемо допомогти українським робітникам?

Багато чим. Допомога у військовій підготовці в умовах вуличної війни, грошима. Якщо почати вже мріяти, то на майбутнє потрібна буде зброя і амуніція. Ну і готовність лівих Європи самим повстати в своїх країнах за соціалізм.

Яка соціальна база вашого руху?

Соціальною базою НКФ є переважно студенти, школярі старших класів, молоді кваліфіковані робітники, які не задоволені сьогоднішнім станом речей в Україні. Більшість з нас ні в яких рухах участі не приймали, але є і колишні активісти націоналістичних партій, які висловили своє незадоволення елітарними, авторитарними і буржуазними поглядами в націоналістичному русі, і перейшли до нас.
Загалом, ми раді бачити в нашій організації всіх людей, які відкинули упередження з приводу націонал-комунізму і готові працювати на досягнення наших цілей.

 


Чи є у вас зв’язки з російськими державними та громадськими організаціями?

Ми не співпрацюємо і ніколи не співпрацювали з державними установами ні Росії, ні України. Проте однодумців, націонал-комуністів, серед громадських активістів шукаємо.

Нажаль, в Росії немає націонал-комуністичних рухів, егалітарних, демократичних, таких, що відкидають як приватну власність, так і державну, а також були б не шовіністами. Поєднання комуністичних і націоналістичних ідей в Росії обмежується здебільшого рухом націонал-більшовиків, які до нас не мають жодного стосунку, і класифікуються нами як фашисти.
Проте товариші з Росії все ж є. Найбільш близька нам ідеологія і позиції Організації соціалістичного поколінняз якою ми разом утворили спільну координаційну групу для пошуку споріднених до нас націонал-комуністичних організацій – Національна пролетарська мережа.

На останок ви можете пояснити позицію вашої організації, чому ви називаєте себе націонал-комуністами? Цей термін історики часто використовують для опису української традиції марксизму.

Ми націонал-комуністи, бо ми є одночасно і лівими націоналістами, і анти-авторитарними комуністами.


Ми націоналісти, бо головною цінністю для нас є нація, бо змагаємо за національне визволення народів світу від імперіалізму та глобалізації.
Ми комуністи, бо суспільно-політичним ідеалом для нас є комунізм - безкласове і бездержавне суспільство вільних людей.

Водночас ми виступаємо проти шовіністичних і буржуазних псевдонаціоналістичних теорій та не спираємося на радянську практику побудови державно-капіталістичної імперії під прапором комуністичних ідей.

Ми впевнені, що лише у вільному комуністичному суспільстві зможемо здобути незалежність для української та інших націй. Ми віримо, що лише у суверенній Українській республіці зможемо закріпити здобутки Соціальної революції.

Таких самих поглядів були і наші попередники – націонал-комуністи 1920х, «націонал-ухильники», як їх ще називали. Тенденції до таких поглядів були у всіх борців за незалежність України і у всіх чесних інтернаціоналістів, комуністів.

Чи є український марксизм актуальним сьогодні?

Марксизм сам по собі актуальний поки є поділ людей на гнобителів і гноблених. Український марксизм відрізняється актуальністю в часи національної кризи, поневолення і роз’єднаності українців за територіальним чи ще якимись не класовими ознаками. Тому сьогодні він є дуже актуальним. Залишилось це лише донести до робітничого класу.





Переглядів: 197

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Чи було зростання шовінізму на Донбасі? | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.