Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Рівні конфліктів в організації.

За підсумками аналізу рівнів організаційного взаємодії виділяють п'ять рівнів конфліктів у організації:

- всередині особистості;

- між особистостями;

- всередині групи;

- між групами;

- всередині організацій.

Ці рівні тісно пов'язані між собою.

>Внутриличностний конфлікт – цей стан незадоволеності людини чимось стосовно собі або будь-якими обставинами його життя, що з наявністю в нього суперечать одна одній потреб, інтересів, прагнень, що породжують стреси.

Конфліктом цілей внутріособистісний конфлікт стає, коли індивід вибирає і намагається досягти взаємовиключні мети.

Інтенсивність цього конфлікту підвищується із кількості альтернатив, з найбільшим досягненням балансу між його позитивним і негативним результатом і сприйняттям його джерела як дуже важливого моменту прийняття рішень.

Певна ступінь аналізованої неспроможності існує завжди. Інакше наш внутрішній світ був би постійної гармонії із довкіллям і близький досконалості.

На жаль найчастіше внутріособистісний конфлікт змусить індивіда діяти агресивно стосовно іншим державам і викликати цим міжособистісний конфлікт.

>Межличностнийконфликт-етотрудноразрешимое протиріччя, виникає для людей і викликане несумісністю їх потреб, цілей, поглядів,интересов.

І тут в конфлікт втягується дві і більш індивіда. Це, мабуть, найпоширеніший тип конфлікту. Виявляється як зіткнення особистостей щодо цілей і пізнання, соціальній та чуттєвому плані.

Найчастіше це керівника за обмежені, робочої сили, фінанси тощо. Кожен вважає, що й ресурси обмежені, він повинен переконати вище керівництво виділити їх саме, а чи не іншомуруководителю.

Внутрішньогруповий конфлікт є більше, ніж простий сума всередині- і міжособистісних конфліктів. Це зіткнення між частинами та всіма членами групи, впливає на групову динаміку й одержують результати роботи групи загалом.

Найчастішевнутригрупповой конфлікт виникає й унаслідок зміни балансу наснаги в реалізації групі:

· Поява неформального лідера;

· Зміна керівництва;

· Різні умови преміювання двох суміжних відділів у створенні;

· Прихід нових працівників тощо.

>Межгрупповой конфлікт- є протистояння чи зіткнення двох і більше груп у організації.

Таке протистояння може мати професійно - виробничу, соціальну чи емоційну основу. Зазвичай такі конфлікти носять інтенсивний характері і при неправильному управлінні ними не дають одній з груп виграшу.

Перехідмежгруппового конфлікту почуттєво – емоційну стадію руйнівно діє лише з втягнуті у нього групи, а й у організацію загалом і кожного з індивідуальних учасників окремо: групи сприймають одна одну як "ворогів", "ворожі групи". Зазвичай, усе веде довнутриорганизационному конфлікту.

>Внутриорганизационний конфлікт найчастіше асоціюється з протистоянням і зіткненнями, виникаючими з урахуванням того, як було спроектовані окремі роботи, чи організації у цілому, і навіть як формально розподілено владу у організації.

У цьому виділяють чотири різновиду цього конфлікту:

1. Вертикальне;

2.Горизонтальний;

3.Линейно – функціональний;

4.Ролевой.

Вертикальне конфлікт – це конфлікт між рівнем управління у організації. Його виникнення і дозвіл обумовлені тим, що впливає вертикальні зв'язку в організаційну структуру: мети, влада, комунікації тощо.

>Горизонтальний конфлікт втягує рівні статусом частини організації та частіше постає як конфлікт цілей. Розвиток горизонтальних зв'язків у структурі організації багато в чому допомагає його рішенню.

>Линейно – функціональний конфлікт частіше носить пізнавальний характер, або почуттєвий. Його дозвіл пов'язані з покращенням відносин між лінійним управлінням Мінпаливенерго і фахівцями.

>Ролевой конфлікт виникає тоді, коли індивід, виконує аналізовану роль, сприймає неадекватне його ролі доручення, відчуваючи у своїй тиск керівництва та внутрішній дискомфорт. У основі цього конфлікту лежить двозначну сприйняттяроли.




Переглядів: 412

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Типи конфліктів. | Структурні методи управління конфліктом.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.