Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Історичні аспекти залучення і розвитку громад: від патронату до соціальних інвестицій

ТЕМА 4

СОЦІАЛЬНО ВІДПОВІДАЛЬНІ ВІДНОСИНИ БІЗНЕСУ З ТЕРОТЕРІАЛЬНИМИ ГРОМАДАМИ

 

Історичні аспекти залучення і розвитку громад: від патронату до соціальних інвестицій

 

Розвиток суспільства залежить від багатьох чинників, що по-різному впливають на життя та добробут громадян, рівень доходів на душу населення, рівень соціальних контактів. Одним із таких чинників є громадська активність, що проявляється у виявленні активної позиції по питаннях життєдіяльності та розвитку громади.

Історично склалося так, що перші прояви суспільного життя людей з’явилися в межах перших громадських утворень – общин, де кожен її член мав певні права та обов’язки, виконував визначену роль. Общини реалізовували управлінську функцію, дбали про розвиток і розширення, охорону, безпеку тощо. Із розвитком суспільних відносин общинні зв’язки стали слабшати, натомість посилилися позиції держави, яка перебрала на себе турботу про усіх жителів.

В сучасних умовах розвитку суспільних відносин основна увага приділяється питанням децентралізації управління, що в найбільшій мірі відображає демократичні настрої громадян. Відповідно до цього все більше прав, можливостей та відповідальності переноситься на рівень територіальних громад, які найкраще усвідомлюють власні проблеми і, відповідно, є найбільш зацікавленими у їх вирішенні.

Не можна стверджувати, що раніше громадам не приділялося достатньо уваги, проте, відношення щодо них носило характер патронату.

Патронат – політика соціальної підтримки, відповідно до якої територіальна громада приймає участь у загальному розподілі ресурсів на певних паритетних засадах. Відповідно до цього, держава компенсує певні недоліки управління і вкладає кошти у реалізацію найбільш важливих проектів.

Існуюча тенденція розвитку соціальної політики в більшій мірі орієнтується на соціальні інвестиції.

Соціальні інвестиції – це політика соціального розвитку, що передбачає цільове вкладення коштів у проекти, що в майбутньому дозволять отримати суттєвий соціальний ефект у вигляді підвищення рівня освіченості, покращення здоров’я, вдосконалення соціальних відносин, покращення екологічної та демографічної ситуації.

Таким чином, в умовах децентралізації управління та переміщення центрів управління і відповідальності із органів центральної влади до рівня територіальних громад, сприяє переорієнтації політики фінансування потреб громади від “витрат, що компенсують” до “витрат, що створюють умови”. Активна участь громади у цьому процесі сприяє інвестуванню у її найнагальніші потреби.




Переглядів: 1285

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Раздел 12. Сложный теплообмен (теплопередача) | Вплив громади на роботу компаній та відповідальність компаній перед населенням

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.072 сек.