Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Назва таблиці

Головка Заголовки граф
Підзаголовки граф
Рядки  
   
   
Боковик (заголовки рядків) Графи (колонки)

 

Заголовок кожної графи в головці таблиці має бути по можливості коротким. Слід уникати повторів тематичного заголовка в заголовках граф, одиниці виміру зазначати у тематичному заголовку, виносити до узагальнюючих заголовків слова, що повторюються.

Боковик, як і головка, потребує лаконічності. Повторювані слова тут також виносять у об'єднувальні рубрики; загальні для всіх заголовків боковика слова розміщують у заголовку над ним.

У прографці повторювані елементи, які мають відношення до всієї таблиці, виносять у тематичний заголовок або в заголовок графи; однорідні числові дані розміщують так, щоб їх класи збігалися; неоднорідні - посередині графи; папки використовують тільки замість однакових слів, які стоять одне під одним.

Заголовки граф повинні починатися з великих літер, підзаголовки - з маленьких, якщо вони складають одне речення із заголовком, і з великих, якщо вони є самостійними. Висота рядків повинна бути не меншою 8 мм. Графу з порядковими номерами рядків до таблиці включати не треба.

Таблицю розміщують після першого згадування про неї в тексті, так, щоб її можна було читати без повороту роботи або з поворотом за стрілкою годинника. Таблицю з великою кількістю рядків можна переносити на наступну сторінку. При перенесенні таблиці на наступну сторінку назву вміщують тільки над її першою частиною. Таблицю з великою кількістю граф можна ділити на частини і розміщувати одну частину під іншою в межах однієї сторінки. Якщо рядки або графи таблиці виходять за формат сторінки, то в першому випадку в кожній частині таблиці повторюють її головку, в другому - боковик.

Якщо текст, який повторюється в графі таблиці, складається з одного слова, його можна замінювати лапками; якщо з двох або більше слів, то при першому повторенні його замінюють словами «Те саме», а далі лапками. Ставити лапки замість цифр, марок, знаків, математичних і хімічних символів, які повторюються, не можна. Якщо цифрові або інші дані в якому-небудь рядку таблиці не подають, то в ньому ставлять прочерк.

По можливості, таблиці повинні бути простими, щоб користувач міг би їх легко з'ясувати, розібратися в значенні поміщених в них даних.

У випадках, коли таблиця настільки велика, що не може бути розміщена на одній сторінці, вона продовжується на подальших. В цьому випадку на кожній додатковій сторінці не пишеться заголовок таблиці, а в правому верхньому кутку пишеться: “Продовження табл. 1.3”. На листі паперу таблиця поміщається так, щоб її можна б було розглядати по можливості без повороту, тобто в «книжковому» вигляді. Якщо ж поворот неминучий і вигляд сторінки вибирається як «альбомний», то для її розгляду розміщення повинне забезпечувати поворот сторінки за годинниковою стрілкою.

Кожна таблиця повинна, як і ілюстрація, мати власний номер. Зазвичай, нумерація таблиць виконується в межах розділу двома арабськими цифрами: перша цифра позначає номер розділу, друга - порядковий номер таблиці в межах розділу. Можлива також крізна нумерація таблиць у межах всієї роботи - 1, 2, 3 ..., n.

У випадках, коли таблиця складена не за власними даними досліджень автора роботи, то, як і у випадках з ілюстраціями, зразу ж за назвою приводиться посилання на те літературне джерело, звідки вона запозичає. Наприклад: “Таблиця 2.5. Значення стоку найбільших річок Європи [15]”, де [15] - це номер літературного джерела в списку використаної літератури. Форма посилань може бути не тільки цифровою, але і іменною, у вигляді прізвища автора і року видання цитованого джерела: “Таблиця 2.5. Значення стоку найбільших річок Європи (Львович, 1982)”.

Кожна таблиця виділяється в тексті пустими рядками – до і після таблиці.

Таблиця 1.3

Солоність морської води в поверхневому горизонті Чорного моря [13]

№№ квадратів Значення солоності на окремих станціях, 0/00
VI 12,09 14,21 13,00 14,23 16,36 17,00
VII 16,74 17,11 16,26 15,47 16,29 17,02
і т. і.            

Примітки: 1. Розташування станцій в квадраті пояснено в тексті.

2. Схему квадратів показано на карті рис. 1.2.

 

Для полегшення посилань в тексті на графіках і в таблицях для значень, що приводяться, обов'язково указується відповідна розмірність. Різні величини мають різну розмірність. Якщо розмірність всіх колонок і строчок однакова, як у вище приведеному прикладі з таблицею 1.3, то вона указується в узагальненій «шапці» (солоність в промілле) або в назві таблиці. В кожній строчці і колонці таблиць дробові числові величини повинні мати однакове число знаків після коми. В прикладі таблиці 3 ціле число можна так і зобразити: «17», але оскільки інші цифри мають два знаки після коми, то так само представляються і цілі числа: «13,00» і «17,00». Як правило, дробові числа приводяться у вигляді десяткових дробів.

Для скорочення тексту і підписів (до таблиць і ілюстрацій), часто доцільно окремі поняття і терміни замінювати загальноприйнятими буквеними. В цих випадках вони обов'язково пояснюються або в тексті, або в умовних позначеннях. Так, довжина може позначатися як L, діаметр - як D, а глибина - як Н, і т.і.

Інтервали величин в тексті роботи записуються в різній формі. Наприклад, указувати інтервал можна так: «...товщина шару може бути від 0,5 до 2,7 м». Але запис може мати і іншу форму, через тире: «...товщина шару може бути в межах 0,5-2,7 м».




Переглядів: 409

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Таблиці | Одиниці вимірювання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.