Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Емпіричний аналіз факторів виникнення валютних криз та їх взаємодія

Для еміпичного аналізу факторів виникнення валютних криз застосовують різні методи. Дж.Хокінз і М.Клау поділяють методи на три групи:

1. якісні порівняння на основі графічного аналізу;

2. економетричне моделювання;

3. непараметрична оцінка.


Таблиця 3.5

Причини, форми прояву та наслідки валютних і фінансових криз [20 ]

Причини Форми прояву Наслідки
1. Макроекономічні причини - коливання економічного циклу; - економічні кризи; - структурні диспропорції в економіці; - приплив іноземних інвестицій і неефективне їх використання - виведення активів з національного ринку; - девальвація національної валюти; - криза платіжного балансу; - криза державного і корпоративного боргу - відплив капіталів; - криза на ринку активів – падіння цін, відплив капіталів, девальвація.. - знецінення національних активів; - відплив капіталів, зростання боргів; - перерозподіл національного продукту на користь сильних учасників; - витрати бюджету на подолання кризи; - зниження ВВП; - стагнація економічного розвитку; - соціально-політична напруженість; - нереалізовані можливості.
2. Фінансові, грошово-кредитні та валютні причини - зростання бюджетного дефіциту; - посилення інфляції; - криза в одному із секторів фінансового ринку; - протиріччя між національними і резервними валютами; - безконтрольне зростання світового фінансового ринку; - зміна процентних ставок у провідних країнах і на світовому фінансовому ринку.
3. Глобалізація - глобалізація і лібералізація економік і фінансових ринків, поглиблення їх взаємозалежності; - зростання активів ТНК і ТНБ, збільшення їх впливу на фінансовий ринок, проблеми їх регулювання; - зростання міжнародних потоків капіталів, формування фінансових, торговельних, психологічних каналів поширення ланцюгової реакції криз; - нерівномірний економічний і політичний розвиток країн; - посилення конкурентної боротьби; - нестабільність світового фінансового ринку. - кризи в суміжних сегментах фінансового сектору – боргова, банківська, фондова, бюджетна тощо; - банкрутство, поглинання  
4. Надзвичайні чинники - війна та катастрофи; - геоекономічна війна, валютна війна;  
5. Специфічні проблеми країн, що розвиваються - невелика ємність і глибина ринків; - високі витрати; - нерозвинутість законодавства та інституційної структури, політичні ризики.
6. Психологічні причини - асиметричність інформації; - рефлективність; - кризові очікування, недовіра
7. Помилки при проведенні економічної політики - помилки державних органів і корпорацій при виборі стратегії розвитку і проведенні поточної політики; - помилки менеджменту; - корупція.

Та існують і інші методи :

ü огляд праць попередників і визначення кількості статистично значущих результатів у різних джерелах щодо конкретних факторв;

ü використання бінарного рекурсивного дерева рішень, що дозволяє оцінити вплив взаємодії факторів;

С.Гош та А,Гош побудували дерево цілей, яке допомагає оцінити імовірність валютної кризи, зважаючи на взаємодію ряду показників. На основі отриманих результатів вони приходять до висновку, що існують дві групи ризикових країн:

1. з малою корумпованістю, але з вразливостями банківського та корпоративного сектора (переважно розвинені країни);

2. з високою корумпованістю і великим дефіцитом поточного рахунку, з переоціненим ваобтним курсом (переважно для країн, що розвиваються).

ü Використання нейронних мереж на основі нечіткої логіки.

 

 


ТЕМА 4




Переглядів: 290

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Чинники, що впливали на виникнення нестабільності на валютному ринку в 1980-1990-их рр. | СВІТОВІ ВАЛЮТНО-ФІНАНСОВІ КРИЗИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: ЕМПІРИЧНИЙ АНАЛІЗ ФАКТОРІВ ВИНИКНЕННЯ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.