МІЖНАРОДНІ АНТИКРИЗОВІ СТРАТЕГІЇ: СУТНІСТЬ ТА СКЛАДОВІ
Антикризові стратегії та антикризові заходи у міжнародному вимірі: поняття та класифікація. Міжнародні механізми антикризового регулювання: координаційна та операційна роль.
Механізми координації базових підходів і антикризових заходів у рамках ЄС. Глобальна координація антикризових заходів у рамках «G-20» (загальні принципи реформування фінансових ринків, стратегічні вектори реформування світової валютної системи).
Операційні антикризові заходи та інструментарій антикризової політики міжнародних організацій. Стабілізаційні програми МВФ. Кельнська ініціатива. Пакети надзвичайних заходів і механізми „міжнародного кредитора останньої інстанції”. Удосконалення умов кредитування та запровадження Гнучкої кредитної лінії (Flexible Credit Line). Реформування механізму кредитування країн з низьким рівнем доходів.
Стратегії виходу з режиму антикризової політики і механізми забезпечення міжнародної фінансової безпеки у посткризовому світі. Формування нової фінансової архітектури посткризового світу. Нова парадигма забезпечення міжнародної фінансової стабільності. Системні ризики як об’єкт управління.
Сутність антикризового управління складають сукупність методів, прийомів, що дозволяють ідентифікувати кризове явище, здійснити його діагностику та профілактику, подолати негативні наслідки, нейтралізувати перебіг кризового процесу .
Стратегія - детальний, всебічний, комплексний план, що призначений для забезпечення реалізації мети системи.