Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Механізм роботи імунітету

Організм людини має внутрішній самозахист — імунну систему. Як вона працює і чому іноді нас підводить? Імунітет — сукупність захисних механізмів, що допомагають організму боротися з різними чужорідними чинниками: бактеріями, вірусами, отрутами, сторонніми тілами тощо. У людини, яка перехворіла на те чи інше захворювання, імунна система виробляє надійний засіб захисту від нього, тобто набуває імунітету до цього захворювання.

Імунітет людини залежить від того, чи спроможні захисні антитіла розпізнати бактерію або вірус. Антитіла — білки крові, здатні знищувати бактерії або віруси та їхні отрути. Деякі різновиди клітин крові «запам’ятовують» хвороботворний мікроорганізм, і у разі його повторного проникнення клітини-сторожі одразу ж упізнають і майже миттєво виробляють антитіла, що вбивають «ворогів» ще до того, як ті встигають розмножитися.

Саме завдяки здатності організму набувати імунітету, стало можливим запобігання інфекціям за допомогою щеплень.

Сучасна медицина створила вакцини від найнебезпечніших хвороб. Вакцина — речовина з неживих або значно ослаблених збудників хвороби. Імунна система організму реагує на них так само, як на повноцінних бактерій, виробляючи відповідні антитіла. Але оскільки у вакцині містяться безпечні збудники, щеплена людина не хворіє. Зате якщо пізніше вона зіткнеться зі справжньою інфекцією, імунна система миттєво розпізнає її та ліквідує.

Профілактичні щеплення населення сприяли істотному зниженню смертності від поширених раніше інфекційних хвороб (коклюшу, скарлатини, дифтерії та ін.).

Головним запобіжним заходом щодо поширення інфекції є карантин. Він полягає в ізолюванні інфекційно хворих і людей із підозрою на хворобу від здорових людей. Завдяки карантину поширення інфекції можна досить швидко зупинити.

Інфекційна хвороба розвивається лише тоді, коли до організму потрапив збудник інфекції, а внутрішні захисні сили, зокрема імунна система, з якихось причин не можуть його побороти. А причини можуть бути такі: незагартований організм, нехтування правилами особистої гігієни, нераціональне харчування, куріння, вживання алкоголю, часті переохолодження та перегрівання, погані побутові умови тощо.





Переглядів: 507

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Засоби попередження інфекційних захворювань | Згубний вплив шкідливих звичок

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.