Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Шляхи активізації міжнародного руху «Спорт для всіх»

На сьогоднішній день в Україні великого значення набуває поширення міжнародного руху "Спорт для всіх", який розглядає фізкультурні заняття як невід’ємне право кожного громадянина, незалежно від етнічних, вікових, статевих відмінностей, соціального стану і можливостей. Це нове досягнення світового суспільства, яке має прихильників у багатьох країнах, направлене на зміцнення здоров'я .і розвиток фізичної підготовленості населення за допомогою спортивних і рекреаційних видів оздоровчої рухової активності. Постановою кабінету Міністрів України від 18.січня 2003 року № 49 в країні розпочалося утворення Всеукраїнських, обласних, районних та міських центрів фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх". Для активізації руху "Спорт для всіх" необхідно виконати державними та громадськими організаціями ряд практичних заходів. В першу чергу необхідно активізувати фізкультурно-оздоровчу діяльність різних верств населення за місцем проживання. Спортивні школи, спортивні та оздоровчі клуби, фітнес-центри, які нині функціонують, повинні стати передовою ланкою у вирішенні поставлених завдань.

У проекті Національної Доктрини розвитку фізичної культури і спорту зазначено, що пріоритетними завданнями сфери є виховання національних традицій прихильності до оздоровчої рухової активності як важливого компоненту здорового способу життя особистості. Кожен громадянин має усвідомити необхідність докладання максимальних зусиль у використанні доступних засобів фізичної культури для підвищення своєї фізичної підготовленості, функціональних можливостей організму, зміцнення здоров'я, профілактики захворювань, організації активного дозвіллі, сприяння успішній соціалізації на всіх етапах життєдіяльності. Сучасні умови функціонування оздоровчих клубів надають в основному платні послуги, які не для всіх є доступними і не завжди дають змогу досягти раціональних обсягів рухової активності. Вивчення можливостей поєднання спеціально організованих ( колективних) та самостійних (індивідуальних) видів оздоровчої рухової активності в діяльності Центрів фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" є актуальними сьогодні.

«Спорт для всіх» у системі рухової активності людини

На сучасному етапі знань відбувається цілісне вивчення людини як біологічного об'єкта в поєднанні із соціальними і природними факторами. Природність такого підходу має високу ефективність. Нерозривність природних і придбаних властивостей людини чіткіше відбувається в процесі рухової активності при переході від організованих форм найпростіших рухових вправ до складнокоординаційних дій та відбиває взаємовідносини зовнішніх впливів і внутрішніх реакцій систем організму. За різним ступенем складності цих параметрів створюються оздоровчі комплексні системи, які дають уявлення різноманітності видів спорту не тільки за структурним, але й функціональним значенням. Види спорту набувають нового сенсу, що розширюють знання й ефективність спеціалізованих рухових дій. Спорт за своїм діапазоном, як засіб реабілітації, працює на широке коло населення. Спортивні дії стають доступними для всіх, оскільки категорії та зміст спорту здобувають нові кількісні і якісні критерії. Доступність видів спорту за своїм впливом забезпечується їхньою трансформацією в групі з різною функціональною спрямованістю. При дозуванні основних параметрів навантаження - обсягу й інтенсивності, адекватних стану здоров'я, вікові, фізичному розвитку, фізичної підготовленості, рух "Спорт для всіх" можна розділити на групи: лікувально-оздоровчу; оздоровчу та спортивно-оздоровчу. У групах враховуються рухові збіжності , які визначають і лімітують індивідуальну рухову активність людини в процесі оздоровчих занять.

Різноманітність форм рухової активності дозволяє одержати лікувальний ефект при використанні локальних впливів лікувальних вправ; оздоровчий з використанням рухів, спрямованих на реалізацію окремих функцій організму; спортивний - коли застосовуються дії, які вимагають відповідних реакцій на рівні цілісного організму. Використання видів спорту дозволяє порівнювати функціональні можливості кожної людини і різних умовах. Впевненість в собі людей формує адекватну активність, яка проявляється в більш високій продуктивності життя (роботи, захоплення та інше).

У процесі рухової активності людини, пов'язаного з організованими формами руху "Спорт для всіх" відкриваються можливості реалізації нових механізмів і форм взаємодії і взаємозв'язку структурних і інформаційно-енергетичних процесів. Рух "Спорт для всіх" відкриває можливість створення нових форм рухової активності від аеробних до психоенергетичних, які підвищують не тільки захисні функції організму, але й розширюють діапазон адаптивної поведінки людини.

Фінансування, реклама, обґрунтування і раціональна побудова оздоровчого руху "Спорт для всіх" дозволить залучити до систематичних занять спортом широке коло населення різного віку і фізичної підготовленості, створюючи цим передумови для збереження здоров'я нації.




Переглядів: 912

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Використання закордонного досвіду у розвитку «Спорт для всіх» в Україні | Особливості фізичного розвитку і функціонального стану організму в старшому шкільному віці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.