Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Джерела оптичного випромінювання

Для перетворення електричних сигналів в оптичні в техніці зв'язку існують різноманітні джерела випромінювання, що є основним базовим елементом сучасних волоконно-оптичних ліній зв'язку (ВОЛЗ). Вибір типу джерела випромінювання обумовлюється його надійністю, технологічною інтеграцією з іншими компонентами, реалізацією одномодового або багатомодового режимів, шириною спектральної лінії випромінювання, потужністю, швидкодією, температурною стабільністю. Сучасний рівень розвитку технологій мікроелектроніки дає можливість отримувати джерела оптичного випромінювання у вигляді інтегрально-оптичних схем різноманітної функціональної складності і різноманітного призначення, які знаходять все більш широке застосування в техниці зв'язку.

 

 

Найкрашим чином вищеназваним умовам відповідають напівпро­відникові джерела випромінювання - світловипромінювальні діоди (СВД) і лазерні діоди (ЛД). Вони і є основним типом випромінювачів, що використовуються в ВОСП.

 

Фізичною основою роботи напівпровідникових випромінювачів є інжекційна електролюмінісценція. Один з найбільш ефектних способів створення електролюмінісценції в напівпровідниках - пропускання струму через p-n перехід (межа стику двох напівровідників з n- і р- типами провідності) шляхом прикладення до нього напруги зміщення. Під час рекомбінації (зворотнього воз'єднання) інжектованих електронів з дірками (позитивними зарядами, чисельно рівними заряду електрону) з цього переходу випромінюється світло. В прямозонних напівпровідниках галій-арсенід (GaAs), індій-арсенід (InAs), індій-фосфор (ІnР), алюміній-галій-арсенід (Аlх Аs (0 х 0,37)), галій-арсенід-фосфор ( Ру (0 х 0,45)), в яких дозволеними є прямі оптичні переходи "зона-зона", рекомбінація носїв заряду при переході електрона із зони провідності в валентну зону супроводжується випромінюванням кванту (порції енергії), довжина хвилі ( ) якого у відповідності з законом збереження енергії визначається співвідношенням:

(1)

де - ширина забороненої зони (зони заборонених рівнів електронів), еВ.

В напівпровідниках з непрямою забороненою зоною, таких як кремній (Sі), германій (Ge), галій-фосфор (GаР), алюміній-арсенід (АІАs), міжзонна електронно-діркова рекомбінація відбувається за участю фотона (квазічастинки, яка означає в квантовій теорії гармонічні пружні хвилі, що поширюються в кристалі з передачею енергії зв'язаних коливань вузлів гратки), що необхідно для виконання закону збереження імпульсу. Цей процес здійснюється відносно повільно, оскільки в ньому приймають участь вже три частки, але випромінювальна рекомбінація може ефективно відбуватись через відповідні домішкові центри (скупчення атомів сторонніх елементів) в два етапи: спочатку носії одного знаку локалізуються в домішковому центрі, а потім рекомбінуються з вільними носіями іншого знаку.

 

Розрізняють некогерентні та когерентні джерела випромінювання.

 

Некогерентне (спонтанне) випромінювання виникає при переході будь-якого електрона з одного енергетичного рівня на інший. Але оскільки час переходу усіх електронів не збігається, то відбувається накладання випромінювання і виникають світлові хвилі з неоднаковою амплітудою і фазою, внаслідок чого спостерігається неоднорідність і за частотою. Крім того, навіть ледь помітне коливання енергії теж може призвести до виникнення частотного розбігу випромінювання.

 

Спонтанне випромінювання має низьку монохроматичність, а світло, що випромінюється при цьому кожним електроном, не має регулярного напряму в просторі.

 

Когерентним називають випромінювання, в якому усі світлові хвилі синфазні.

 

В даний час більшість СВД та ЛД виготовляються на основі гетеропереходів, які утворюються з великої кількості напівпровідни­кових шарів. Головна різниця між гетеропереходом і гомопереходом полягає в тому, що заборонені зони утворюються двома різними матеріалами. Тому невідповідність кристалічних граток цих матеріалів може призвести до виникнення великої кількості невипромінювальних рекомбінаційних центрів, що в свою чергу зменшує ймовірність випромінювання світла. Отже дуже вижливим є підбір матеріалів. Матеріали повинні мати майже ідентичні коефіцієнти кристалічних граток. Найбільш широко використовуються таки гетероструктури, як GaAs та АІGaAs.




Переглядів: 1052

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні компоненти відкритих оптичних та волоконно – оптичних систем зв’язку | Напівпровідникові лазери (лазерні діоди)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.