МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Джерела оптичного випромінюванняДля перетворення електричних сигналів в оптичні в техніці зв'язку існують різноманітні джерела випромінювання, що є основним базовим елементом сучасних волоконно-оптичних ліній зв'язку (ВОЛЗ). Вибір типу джерела випромінювання обумовлюється його надійністю, технологічною інтеграцією з іншими компонентами, реалізацією одномодового або багатомодового режимів, шириною спектральної лінії випромінювання, потужністю, швидкодією, температурною стабільністю. Сучасний рівень розвитку технологій мікроелектроніки дає можливість отримувати джерела оптичного випромінювання у вигляді інтегрально-оптичних схем різноманітної функціональної складності і різноманітного призначення, які знаходять все більш широке застосування в техниці зв'язку.
Найкрашим чином вищеназваним умовам відповідають напівпровідникові джерела випромінювання - світловипромінювальні діоди (СВД) і лазерні діоди (ЛД). Вони і є основним типом випромінювачів, що використовуються в ВОСП.
Фізичною основою роботи напівпровідникових випромінювачів є інжекційна електролюмінісценція. Один з найбільш ефектних способів створення електролюмінісценції в напівпровідниках - пропускання струму через p-n перехід (межа стику двох напівровідників з n- і р- типами провідності) шляхом прикладення до нього напруги зміщення. Під час рекомбінації (зворотнього воз'єднання) інжектованих електронів з дірками (позитивними зарядами, чисельно рівними заряду електрону) з цього переходу випромінюється світло. В прямозонних напівпровідниках галій-арсенід (GaAs), індій-арсенід (InAs), індій-фосфор (ІnР), алюміній-галій-арсенід (Аlх Аs (0 х 0,37)), галій-арсенід-фосфор ( Ру (0 х 0,45)), в яких дозволеними є прямі оптичні переходи "зона-зона", рекомбінація носїв заряду при переході електрона із зони провідності в валентну зону супроводжується випромінюванням кванту (порції енергії), довжина хвилі ( ) якого у відповідності з законом збереження енергії визначається співвідношенням: (1) де - ширина забороненої зони (зони заборонених рівнів електронів), еВ. В напівпровідниках з непрямою забороненою зоною, таких як кремній (Sі), германій (Ge), галій-фосфор (GаР), алюміній-арсенід (АІАs), міжзонна електронно-діркова рекомбінація відбувається за участю фотона (квазічастинки, яка означає в квантовій теорії гармонічні пружні хвилі, що поширюються в кристалі з передачею енергії зв'язаних коливань вузлів гратки), що необхідно для виконання закону збереження імпульсу. Цей процес здійснюється відносно повільно, оскільки в ньому приймають участь вже три частки, але випромінювальна рекомбінація може ефективно відбуватись через відповідні домішкові центри (скупчення атомів сторонніх елементів) в два етапи: спочатку носії одного знаку локалізуються в домішковому центрі, а потім рекомбінуються з вільними носіями іншого знаку.
Розрізняють некогерентні та когерентні джерела випромінювання.
Некогерентне (спонтанне) випромінювання виникає при переході будь-якого електрона з одного енергетичного рівня на інший. Але оскільки час переходу усіх електронів не збігається, то відбувається накладання випромінювання і виникають світлові хвилі з неоднаковою амплітудою і фазою, внаслідок чого спостерігається неоднорідність і за частотою. Крім того, навіть ледь помітне коливання енергії теж може призвести до виникнення частотного розбігу випромінювання.
Спонтанне випромінювання має низьку монохроматичність, а світло, що випромінюється при цьому кожним електроном, не має регулярного напряму в просторі.
Когерентним називають випромінювання, в якому усі світлові хвилі синфазні.
В даний час більшість СВД та ЛД виготовляються на основі гетеропереходів, які утворюються з великої кількості напівпровідникових шарів. Головна різниця між гетеропереходом і гомопереходом полягає в тому, що заборонені зони утворюються двома різними матеріалами. Тому невідповідність кристалічних граток цих матеріалів може призвести до виникнення великої кількості невипромінювальних рекомбінаційних центрів, що в свою чергу зменшує ймовірність випромінювання світла. Отже дуже вижливим є підбір матеріалів. Матеріали повинні мати майже ідентичні коефіцієнти кристалічних граток. Найбільш широко використовуються таки гетероструктури, як GaAs та АІGaAs.
|
||||||||
|