Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття і структура системи органів державної влади в Україні.

 

Державна влада - це вид публічної політичної влади, яка здійснюється державою (певною системою органів) для керівництва суспільством.

В ст.6 Конституції України закріплено, що державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу і судову.

Основним призначенням законодавчої влади є здійснення державної влади шляхом законотворення, тобто вона є однією з гілок державної влади, наділена сукупністю повноважень щодо прийняття законодавчих актів. Відповідно до теорії поділу влади Дж.Локка і Ш. Монтеск'є законодавча влада є самостійною відносно виконавчої і судової гілок влади. Особливість її виражається в тому, що прийняті законодавчим органом закони мають вищу порівняно з актами інших гілок державної влади юридичну силу.

Згідно ст.75 Конституції єдиним органом нормативно-законодавчої влади в Україні є Верховна Рада Україна.

Виконавча влада представляється системою державних органів і посадових осіб, які здійснюють повноваження для управління державою. Органами виконавчої влади в Україні є Кабінет Міністрів України, міністерства, державні комітети, центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом, місцеві державні адміністрації. При певних умовах в органи виконавчої влади можуть бути включені органи місцевого самоврядування. Так, в ст.143 Конституції України сказано, що органам місцевого самоврядування можуть надаватися законом окремі повноваження органів виконавчої влади.

Головною функцією судової влади є захист прав і свобод людини. Крім того, судова влада має своїм завданням здійснювати контроль за законністю дій виконавчої влади, а саме: розглядати і вирішувати скарги громадян щодо дій (прийнятих актів) органів державного управління та їх посадових осіб. Органами судової влади в Україні є Конституційний Суд України, суди загальної і спеціальної юрисдикції.

Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах відповідно до законів України.

Отже, керуючись конституційним принципом поділу державної влади, система державних органів України за Конституцією Україна виглядає наступним чином:

· Глава держави - Президент України;

· орган законодавчої влади - Верховна Рада Україна

· органи виконавчої влади: вищі - Уряд (Кабінет Міністрів України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим); центральні - міністерства, державні комітети, центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом; місцеві - обласні та районні державні адміністрації;

· органи судової влади: орган конституційної юрисдикції - Конституційний Суд України; вищі спеціалізовані суди - Верховний Суд України, Вищий господарський суд, Вищий адміністративний суд України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду кримінальних та цивільних справ; місцеві загальні суди - районні, районні в містах, міські та районні суди, військові суди гарнізонів; місцеві господарські суди - господарські суди Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя; місцеві адміністративні суди - окружні суди, які створюються в округах відповідно до указу Президента України; апеляційні суди, Апеляційний суд України;

Касаційний суд України;

· органи нагляду: прокуратура (Генеральна прокуратура України та його органи на місцях - обласні, районні, міські прокуратури);

· представницький орган Автономної Республіки Крим -

Верховна Рада Автономної Республіки Крим.

До органів місцевого самоврядування Конституція відносить обласні, районні, міські, районні в містах, селищні, сільські ради.

Діяльність перерахованих органів державної Влада ґрунтується на принципах законності, правопорядку, пріоритетності прав людини, розподілу владних повноважень, ефективності, відкритості.

 




Переглядів: 3563

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Додаткова | Верховна Рада України - єдиний орган законодавчої влади в Україні.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.043 сек.