Закон визначає, що мовою викладання є державна мова. Для підвищення міжнародної академічної мобільності виш має право частину дисциплін викладати англійською чи іншими іноземними мовами, але забезпечивши при цьому знання здобувачами відповідної дисципліни й українською.
Перелік іноземних мов, якими дозволено вести викладання, затверджуватиме навчальний заклад.
Якщо викладання іноземців ведеться іноземною мовою, для них створюються спеціальні групи, такі студенти зобов’язані вивчати українську як окрему дисципліну.
За бажанням студентів навчальний заклад дає їм можливість вивчити мову національної меншими в обсязі, що дає можливість професійно працювати за фахом з використанням цією мови.
Такі норми закону мають повсюдно утвердити в вищій освіті українську мову і водночас дати можливість вивчати мови національних менших та дозволити в разі потреби викладання іноземними мовами.
Міністерство освіти і науки, України (далі – Міністерство) є центральним органом державної виконавчої влади, здійснює керівництво освітою і має відповідні повноваження. Вони полягають у визначенні державної політики в галузі освіти, науки, професійної підготовки кадрів, виробленні програми розвитку освіти, державних стандартів освіти; навчально-методичному керівництві, контролю за дотриманням державних стандартів, державному інспектуванні; забезпеченні зв'язку із закладами освіти, державними органами інших країн з питань, що належать до його компетенції; проведення акредитації вищих та професійно-технічних закладів освіти незалежно від форм власності та підпорядкування, видачі їм ліцензій, сертифікатів.