Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Перелік видів цін по зовнішньоекономічним операціям.

Ознака Вид цін
За напрямком товарних потоків. Експортна ціна — ціна, за якою товар реалізується зарубіжному контрагенту.
Імпортна ціна — ціна, за якою товар купується у зарубіжного контрагента.
За умовами розрахунків. Ціна комерційних угод — відображає інтернаціональну ціну виробництва при звичайному порядку здійснення угоди купівлі-продажу.
Ціна клірингових розрахунків — ціна товару, в якій враховані умови і особливості клірингу. Кліринг — це система безготівкових розрахунків за товари та послуги, заснована на заліку взаємних вимог та обов'язків.
Ціна програм допомоги — ціна товару, в якій враховані умови і особливості реалізації програм допомоги
Трансфертна ціна — ціна товару, по якій здійснюються внутрішньо - корпораційні операції.
За повнотою врахування ви-трат. Ціна нетто — чиста ціна товару на місці його купівлі-продажу
Ціна споживання — сума затрат покупця, включаючи витрати на придбання та використання товару в нормативний строк.
За характером реалізації. Оптова ціна — ціна товару при продажу його крупними партіями.
Роздрібна ціна — ціна товару при продажу його індивідуальному споживачу.
За мірою фіксації. Контрактна ціна — ціна, яка встановлюється в контракті і виражається у валюті країни експортера, імпортера або третьої країни.
Тверда (firm, fixed price) ціна — встановлюється в момент підписання контракту та не підлягає ніяко­му коригуванню впродовж терміну його дії. Тверда ціна використовується, в основному, при негайних поставках (від 1 до 14 днів), рідше при поставках на більш тривалі терміни. В контракті в цьому випадку робиться запис: «ціна тверда, зміні не підлягає».
Рухома ціна — фіксується в момент укладання контракту і може бути переглянута в подальшому, як-що ринкова ціна даного товару до моменту його поставки зміниться.
3 наступною фіксацією (price to be fixed) — ціна, за якою в контракті обговорюються умови фіксації та принципи визначення її рівня.
Змінна (sliding price) ціна — ціна, що встановлюєтся в момент виконання контракту шляхом перегляду договірної ціни з урахуванням змін у виробництві, в період виконання тривалого термінового контакту (велике промислове обладнання, будівельні об'єкти, суднобудування і т. ін.).
Ціна, яка публікується — ціна, яка повідомляється в спеціальних та фірмових джерелах інформації. Вони, як правило, відображають рівень світових цін.

Основні центри біржових угод такі, де діють Варто зазначити, що до складу цін, що публікуються відносяться:

Довідкова ціна — ціна товару у внутрішній оптовій чи зовнішній торгівлі промислово розвинутих країн, що опубліковується в різних виданнях. Довідкові ціни грають роль відправного пункту, з якого починається процес узгодження ціни при укладанні угоди.

Довідкові ціни в більшості випадків являють собою так звані базисні ціни, тобто ціну товару визначеної кількості і якості в тому чи іншому раніш визначеному географічному базисному пункті. Базисні ціни встановлюються у відповідності з так званими базисними умовами постачання.

Біржове котирування — ціна товару, що являється об’єктом біржової торгівлі.

Аукціонна ціна — ціна товару, що являється об’єктом аукціонної торгівлі і відображає реальні угоди.

Статистична ціна — середня експортна ціна, на основі даних зовнішньоторговельної статистики шляхом ділення вартості товару на його кількість.

Ціни фактичних угод — ціни, що виражають окремі фактичні комерційні операції.

Ціни пропозицій великих фірм — початковий рівень ціни товару, запропонований продавцем.

Багаточисельність міжнародних цін ускладнює завдання суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності в виборі та обґрунтуванні ціни.

Світові ціни — це грошовий вираз інтернаціональної вартості товару, реалізованого на світовому ринку, яка складається внаслідок конкуренції.

Особливе місце в механізмі ціноутворення займає валютний фактор. Зміна курсів валют — грошових вартостей цін, зовсім не зв’язане із змінами вартостей товарів та послуг.

У зовнішній торгівлі діють такі види світових цін:

1) біржові ціни;

2) аукціонні ціни;

3) розрахункові ціни.

Біржа — це постійно діючи ринки, на яких здійснюється торгівля великими масами однорідних товарів. Найбільшого розмаху вони досягли у XVIII - XIX ст., коли на біржах оберталось близько 240 видів товарів. Зараз біржова торгівля втрачає своє значення, скорочується кількість видів товарів, що реалізуються на біржах (близько 60).

На аукціонах продаються тільки реальні товари із суворо індивідуальними властивостями. Самі аукціони організовуються у визначений строк і в завчасно обумовлених місцях тобто, ринках публічних торгів.

Аукціонні ціни — це максимально запропоновані ціни на попередньо розглянуту покупцем партію товару — лот. Аукціонні ціни поширюються на продукцію лісового господарства, рибальства, хутряні товари, коштовні камені, предмети старовини та мистецтва.

Розрахункові (зовнішньоторговельні) — ціни застосовуються у тих випадках, коли відсутня необхідна інформація, на основі якої може бути здійснено обґрунтування ціни для конкретної угоди.

Таким чином, зовнішньоторгова ціна — це ціна на експортні або імпортні товари, яка розраховується і виставляється за взаємним договором між продавцем та покупцем товару або послуги.

При формуванні внутрішніх цін на експортну продукцію в основі розрахунку лежать власні витрати виробника. При формуванні внутрішньої імпортної ціни в основі лежать контрактна або світова ціна товару (послуги).

На рівень експортних і імпортних цін значний вплив здійснює митне законодавство країни, географічний напрямок експорту або імпорту.

Індикативну світову ціну ( Iq ) можна визначити за формулою:

 

(4.1.)

де:

- загальна собівартість;

Р - рентабельність не нижче 30 %;

– коефіцієнт, що враховує базисні умови поставки.

Індикативна ціна на товар — це ціна, що відповідає цінам, що склалися на відповідний товар на ринку експорту або імпорту на момент здійснення експортної (імпортної) операції з урахуванням умов поставки й умов здійснення розрахунків, певних відповідно до законодавства України.

Згідно статті 29 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» Міністерство економіки й з питань європейської інтеграції України установлює індикативні ціни на імпорту і/або експорт товарів.

Ці ціни визначаються на базі результатів аналізу інформації, отриманої від митних, фінансових, статистичних державних органів, банківських, інформаційних й інших установ й організацій України, з інших джерел, за відповідною методикою. При цьому враховуються стандарти якості товарів, що діють в Україні й визнані у світовій практиці, передбачені законодавством України умови поставки й розрахунків, стан кон’юнктури зовнішніх і внутрішніх ринків, цінова інформація й прогнози, щодо можливих цінових коливань, контрактна практика щодо відповідного товару на відповідному ринку й інша інформація кон’юнктурно-цінового характеру.

Індикативні ціни можуть вводитися на товари:

1) на експорт яких застосовані антидемпінгові міри або початі антидемпінгові розслідування або процедури в Україні або за її межами, щодо яких застосовуються спеціальні імпортні процедури а саме:

• застосування процедури міжнародних торгів або аналогічних їм процедур;

• режим попередніх імпортних депозитів, які вносяться в банки (режим попередніх імпортних депозитів уводиться Національним банком України з метою регулювання платіжного балансу України);

2) на експорт яких установлений режим квотування, ліцензування;

3) на експорт яких установлені спеціальні режими;

4) експорт яких здійснюється з дотриманням вимог антимонопольного законодавства;

5) в інших випадках при виконанні міжнародних зобов’язань України.

Рішення про встановлення індикативних цін на відповідні товари, прийняте Міністерством економіки, публікується в газеті «Урядовий кур’єр» не менш чим раз на місяць, у вигляді переліку товарів із установленими індикативними цінами.

Якщо в період між публікаціями, зазначеними вище, виникли важливі зміни кон’юнктури ринку певного товару й цін на цей товар, Міністерство економіки приймає рішення про зміну індикативних цін і публікує його в газеті «Урядовий кур’єр».

Індикативні ціни, установлені Міністерством економіки, є обов'язковими для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності всіх форм власності при здійсненні ними зовнішньоекономічних договорів (контрактів), включаючи також договори:

• по яких здійснюється тимчасовий вивіз товарів під зобов’язання про їхній зворотний ввіз; на давальницьку сировину (на сировину й готову продукцію з неї);

• по яких вивозиться або продається товар, включений у перелік індикативних цін. Це стосується тих випадків, коли давальницька сировина була піддана переробці або достатній обробці, у процесі якої був отриманий новий товар.

Контроль за дотриманням експортерами рівнів індикативних цін здійснюється в такий спосіб:

по-перше, відповідність цін на товари, зовнішньоекономічні договори (контракти) по яких підлягають реєстрації або мають потребу в отриманні ліцензії в Міністерстві економіки, контролюється фахівцями Міністерства економіки України. Ціна товару вказується в картці реєстрації (обліку) контракту або ліцензії й не вимагає додаткового обґрунтування експортером для митних, податкових й інших державних органів;

по-друге, відповідність цін на товари індикативним цінам, зовнішньоекономічні договори (контракти) по яких не підлягають реєстрації або не мають потреби в отриманні ліцензії в Міністерстві економіки України, контролюється митними органами України (нижче встановленої Міністерством економіки індикативної ціни товари не пропускаються через митний кордон України у випадку, якщо Міністерством економіки не встановлені можливі відхилення від рівня встановленої індикативної ціни). При цьому, ціни на деякі товари, на які встановлені індикативні ціни, додатково підлягають узгодженню з відділом тарифів і митної вартості відповідно до положень Порядку роботи відділу тарифів і митної вартості регіональної митниці (митниці) при рішенні питань визначення митної вартості товарів, які переміщаються через митний кордон України.

 




Переглядів: 416

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Механізм визначення ціни но зовнішньоторговельним операціям. | Особливості валютних розрахунків но зовнішньоекономічним операціям.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.