Аудит продукції в процесі виробництва здійснюється або на найбільш відповідальних ділянках робіт на регулярній основі, або після проблем, що виникли із якістю, до виявлення причин невідповідностей. Проблеми з якістю можуть бути виявлені під час попередніх аудитів або на підставі рекламацій споживачів. По характеру і категорії дефектів можна визначити ті ділянки, на яких виникли невідповідності. Проведення цілеспрямованих аудитів якості продукції на цих ділянках дозволяє визначити причини невідповідностей і оцінити ефективність прийнятих коригуючих і попереджуючих дій.
Таким чином, аудит продукції реалізує такі виробничі потреби:
¨ Інформаційне забезпечення керівництва всіх рівнів і персоналу, відповідального за забезпечення якості, про зміну якості продукції.
¨ Достовірне, документально оформлене обгрунтування прийняття управлінських рішень в області якості; оцінка ефективності системи якості.
¨ Оперативна оцінка результатів діяльності підприємства в області якості.
¨ Оперативне виявлення невідповідностей якості у виробничому процесі і системі якості в цілому.
¨ Оцінка впливу результатів змін у проектуванні, виробництві, контролі продукції на якість кінцевого результату.
¨ Кількісна оцінка співвідношення між витратами на забезпечення якості і витратами, викликаними невідповідностями, із метою визначення оптимального рівня витрат на забезпечення якості.
¨ Створення додаткових механізмів мотивації діяльності в області якості.