Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






На санаторно-курортне лікування

Послідовність між стаціонарним (поліклінічним) та санаторно-курортним лікуванням досягається шляхом організації чіткого медичного відбору хворих, які потребують курортного лікування. Такий відбір здійснює лікуючий лікар та завідуючий відділенням лікувально-профілактичного закладу (стаціонару, поліклініки, жіночої консультації, диспансеру, медичної частини), в якому лікується хворий.

У вирішенні питання про доцільність лікування на курортах необхідно враховувати супутні захворювання хворого, які не повинні бути проти показаннями для направлення в даний санаторій, контрастність клімато-географічних умов, особливості гідромінеральних ресурсів курорту та важкість переїзду для хворого. При наявності важкого захворювання або малих термінів реабілітації показано направлення хворого переважно в місцеві санаторії.

При наявності показань до санаторно-курортного лікування хворому видається медична довідка для отримання путівки в якій вказується діагноз захворювання, містяться рекомендації про вид лікування (санаторно-курортне або амбулаторно-курортне), медичний профіль санаторію, його місцезнаходження (віддалений або місцевий), бажаний сезон для лікування та назва курорту або його аналогів. Термін дії довідки 2 місяці з дня видачі. Довідка є медичною підставою для отримання путівки, але не для надходження в санаторій.

Після отримання путівки хворий з’являється до лікуючого лікаря для отримання переліку необхідних лікувально-діагностичних заходів, які він повинен пройти перед направленням в санаторій.

Такий перелік включає:

Ø клінічні аналізи крові та сечі,

Ø ЕКГ,

Ø рентгенологічне дослідження органів грудної клітки та

Ø консультацію гінеколога (для жінок).

В необхідних випадках для уточнення діагнозу основного та супутніх захворювань проводять спеціальні дослідження та консультації спеціалістів у відповідності з профілем санаторію.

На підставі даних медичного обстеження при відсутності відхилень в теперішньому стані здоров’я, які виключають направлення в санаторій, лікуючий лікар заповнює і видає хворому санаторно-курортну карту, підписану ним та зав.відділенням. В ній відображаються анамнез, дані огляду спеціалістів, результати аналізів та інструментальних досліджень.

При надходженні хворого в санаторій пред’являється путівка, паспорт та санаторно-курортна карта. На основі первинного та наступного поглибленного огляду лікарями, хворому заповнюють історію хвороби і видають курортну книжку, в якій відмічають порядок та послідовність прийому процедур, необхідний руховий режим та дієту. Характер та результати проведеного лікування, а також рекомендації щодо подальшої реабілітації хворого відображають у відривному талоні санаторно-курортної карти, який після повернення із санаторія передається в лікувальний заклад, що видав санаторно-курортну карту.

Санаторно-курортне лікування є важливою складовою системи охорони здоров’я і відіграє провідну роль у побудові та збереженні здоров’я нації.

Санаторно-курортне лікування – медична допомога, що здійснюється з профілактичною, лікувальною або реабілітаційною метою, з застосуванням природних лікувальних факторів в умовах перебування на курорті або лікувально-оздоровчій місцевості, в санаторно-курортних закладах. Санаторно-курортна справа в Україні традиційна невід’ємна частина державної політики і важливим розділом національної системи охорони здоров’я, що дозволяє ефективно здійснювати профілактику захворювань санаторно-курортне і відновлювальне лікування хворих.

Головними завданнями санаторно-курортного лікування є:

Ø ліквідація або зменшення проявів патологічногопроцесу;

Ø стимуляция регенерації та реституції;

Ø відновлення або покращення порушених функцій;

Ø підвищення загальної реактивності;

Ø тренування адаптаційних механізмів;

Ø консолідація результатів лікування, які були досягнуті на попередньому (стаціонарному або амбулаторно-поліклінічному) етапі;

Ø попередження інвалідизації, сприяння соціальній реабілітації.

Існуюча мережа спеціалізованих санаторіїв є надзвичайно цінним національним надбанням і має бути збережена та доведена до рівня міжнародних стандартів.




Переглядів: 643

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Показання та протипоказання для санаторно-курортного лікування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.