Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Правила оформлення «Санаторно-курортної карти» і направлення громадян на санаторно-курортне лікування

«Санаторно-курортна карта» (форма № 072 / о) являється обов’язковим медичним документом, який видається хворому у віці 18 років і старше. До 18 років видається «Санаторно-курортна карта для дітей та підлітків» – (форма № 076/о). Карта видається на руки при направленні його на лікування в усі типи санаторно-курортних закладів, за винятком санаторіїв для хворих на туберкульоз (форма № 078 / о «Направлення в санаторій хворих на туберкульоз»).

Перед заповненням санаторно-курортної карти лікар повинен переконатися, що:

Ø у хворого наявна путівка для санаторно-курортного лікування (в окремих випадках, коли хворий бажає самостійно, за власні кошти придбати путівку (курсівку) для амбулаторно-курортного лікування безпосередньо на вказаному ним курорті (в курортній поліклініці), наявність її на момент заповнення карти не обов’язкова;

Ø путівка відповідає даним раніше рекомендаціям хворому при видачі «Довідки для одержання путівки» (форма № 070/о), щодо основного та супутніх діагнозів захворювання, профілю санаторію (гастроентерологічний, кардіологічний тощо), виду лікування, сезону року та інших факторів (контрастність клімато-географічних умов, місця проживання і курорту на термін дії путівки, важкість поїздки, пересадки, віддаленість);

Ø на момент звертання хворого для отримання санаторно-курортної карти хворий має пройти передбачений обов’язковий перелік обстежень, консультацій необхідних спеціалістів для встановлення відсутності відхилень, які можуть бути приводом до відмови у видачі санаторно-курортної карти згідно затвердженого переліку медичних показань та протипоказань для санаторно-курортного лікування.

Тільки при дотриманні перерахованих вимог можна видавати санаторно-курортну карту. На прохання хворого (при наявності у нього протипоказань до санаторно-курортного лікування, встановлених лікуючим лікарем) – карта не видається.

Форма заповнюється лікуючим лікарем (сімейним лікарем) амбулаторно-поліклінічного закладу (амбулаторія, поліклініка, диспансерне відділення, жіноча консультація) за місцем проживання хворого, за винятком хворих, які перенесли гострий інфаркт міокарду, які безпосередньо із спеціалізованого відділення стаціонару переводяться на долікування в реабілітаційні кардіологічні відділення санаторіїв (карта заповнюється лікуючим лікарем стаціонару).

На карті проставляється кутовий штамп закладу, номер санаторно-курортної карти та дата її видачі.

Всі пункти карти обов’язково повинні бути заповнені. Пункти «Адреса лікувального закладу» та «Адреса хворого» повинні відповідати поштовим вимогам, включаючи наявність п’ятизначного індексу. Реквізити «Прізвище, ім’я, по батькові» лікаря та хворого вносяться без скорочень.

В пункті 4 – дається точна індивідуальна оцінка перебігу захворювання у хворого, анамнестичні відомості та результати попереднього лікування згідно з даними «Медичної карти амбулаторного хворого» – (форми № 025 / о), а для студентів у віці 18 років і старше – «Медичної карти студента» – (форми № 025 – 3 / о).

При заповненні пункту 5 – потрібно внести дати і результати обов’язкових (клінічні аналізи крові, сечі, ЕКГ, флюорографія, а також інші з врахуванням віку хворого) та спеціальних діагностичних досліджень, які мають відношення до захворювання, а при наявності супутніх захворювань – висновок відповідних консультантів. Для жінок обов’язковим є результат кольпоцитоскопії та висновок гінеколога. Результати досліджень не повинні бути з великим терміном давності (для лабораторних, функціональних – не більше одного місяця; рентгенологічних, комп’ютерної томографії, ультразвукових – не більше 6 місяців).

При заповненні пункту 6 – «Діагноз» потрібно дотримуватися загальноприйнятих в Україні клінічних класифікацій. Діагноз повинен бути розгорнутим, містити всі передбачені для нього класифікацією особливості (наприклад, клінічна форма, ступінь важкості, стадія, фаза, функціональний діагноз тощо).

У пункті «Висновок» лікар повинен зробити запис щодо можливості санаторно-курортного оздоровлення з конкретною вказівкою де саме (найменування курорту, санаторію), якого профілю (кардіологічний, пульмонологічний тощо) та сезону лікування (літо, осінь тощо).

Санаторно-курортна карта підписуються лікуючим лікарем, завідуючим відділенням (а там, де його немає – заступником головного лікаря або головним лікарем) і завіряється печаткою закладу. Вони несуть відповідальність за правильність відбору на санаторно-курортне лікування та якість заповнення санаторно-курортної карти.

Видається санаторно-курортна карта не пізніше, як за десять днів до початку санаторно-курортного лікування і дійсна на термін не більше 2 місяців з дня її видачі. У випадках, коли хворий не використав санаторно-курортну карту протягом двох місяців, вона стає недійсною. Нова санаторно-курортна карта може бути видана тільки після повторного проходження хворим в установленому порядку обстежень, оглядів та консультацій лікарів.

Про видачу санаторно-курортної карти лікар робить запис в «Медичній карті амбулаторного хворого» (формі № 025/о) з зазначенням дати видачі, номера карти та путівки, скарг хворого на день видачі та основного і супутнього діагнозів і повністю – дані висновку (рекомендований курорт, санаторій, профіль, вид лікування, пора року).

Санаторно-курортний заклад після завершення курсу лікування хворого направляє поштою в лікувально-профілактичний заклад, відривний талон до форми № 072/о за адресою, яка зазначена на першій сторінці карти і зберігається протягом 3-х років.

Санаторно-курортна карта зберігається в «Медичній карті стаціонарного хворого» – (форма № 003/о) санаторно-курортного закладу протягом 25 років.




Переглядів: 1665

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок проведення санаторно-курортного відбору і забезпечення громадян путівками для санаторно-курортного лікування | Здійснення програми санаторно-курортного лікування або реабілітації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.