Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Медична та соціально-економічна ефективність денних стаціонарів

Сучасні несприятливі соціально-економічні і екологічні умови в Україні значно загострили проблему профілактики захворювань, збереження і зміцнення здоров’я населення, посилили вимоги до якості та ефективності медичного обслуговування. Розв’язання проблем вітчизняної охорони здоров’я нерозривно пов’язано з переорієнтацією галузі на пріоритетний розвиток первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД), перехід до сімейної медицини, широке запровадження стаціонарозамінних форм медичного обслуговування. Одним з реальних механізмів раціоналізації медичної допомоги, підвищення її доступності та якості є розвиток різнопрофільних денних стаціонарів, медико-соціальну та економічну ефективність яких доведено вітчизняною та зарубіжною практикою.

Актуальність подальшого розвитку денних стаціонарів в Україні підкреслено в Концепції розвитку охорони здоров’я населення України (2000), Міжгалузевій комплексній програмі «Здоров’я нації» на 2002–2011 роки (2002), інших державних та галузевих документах. Широке їх запровадження в роботу закладів, які функціонують на засадах сімейної медицини, дозволяє забезпечити амбулаторне надання прикріпленому населенню квалiфiкованої медичної допомоги, наближеної за рівнем та якістю до стаціонарної, що сприятиме скороченню ресурсних витрат галузі за рахунок зміщення акцентів у медичному обслуговуванні на рівень первинної медико-санітарної допомоги та зменшення навантаження на дороговартісний лікарняний сектор.

Існуюча мережа денних стаціонарів поступово адаптується до сучасних тенденцій переходу до сімейної медицини, а організаційні аспекти функціонування денних стаціонарів в складі закладів сімейної медицини регламентуються згідно з наказом Міністерства Охорони Здоров’я України № 72 від 23.02.2001 «Про затвердження окремих документів з питань сімейної медицини», та додаток 4 до наказу «Примірне положення про денний стаціонар».




Переглядів: 432

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Організація лікувально-діагностичного процесу в денних стаціонарах, наступність та послідовність лікувально-діагностичного процесу з іншими підрозділами та лікувальними закладами | Показники діяльності денного стаціонару

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.