Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



СТАТЕВИЙ РОЗВИТОК І ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ

Статеве виховання - важлива складова частина процесу виховання дитини, підлітка, юнака. Саме сім'ї належить головна роль у вихованні з хлопчика чоловіка, а з дівчинки - жінки, щоб дитина усвідомлювала себе представником своєї поли відповідно до анатомічних особливостей. З раннього дитинства хлопчик бере приклад з батька, наслідуючи його і репетируючи свою статеву роль в майбутньому. Для дівчинки зразком поведінки служить її мати. А стосунки між батьками є прикладом взаємин між статями.

Статеве виховання в сім'ї - процес складний, але необхідний, такий, що дає можливість дитині отримати правильне уявлення про взаємини статі, формує у нього правила поведінки в статевому житті, готує до браку і сімейного життя. Батьки повинні знати основні етапи психосексуального розвитку і принципи статевого виховання дитини, щоб допомогти правильному і гармонійному розвитку підлітка, повноцінному фомированию дітородної функції і вихованню почуття відповідальності за благополуччя сім'ї і майбутніх дітей. Вже з перших днів життя відзначаються відмінності в поведінці хлопчиків і дівчаток, що підтверджують їх різний психологічний розвиток.

З півтора років дитина вже точно знає, хто він - хлопчик або дівчинка, і розрізняє людей по статевій приналежності «тітка - дядько», хоча орієнтується в цьому питанні в основному по одягу і зачісці. У 3-4 роки дитина вже знає про анатомічні відмінності між дівчатками і хлопчиками, але більше значення надає зовнішнім ознакам. До 5-6 років будь-яка дитина вже розуміє постійність своєї статі. Кожна дитина вивчає своє тіло, у тому числі і статеві органи, доторкавшись до них руками так само природно і не соромлячись цього, як він доторкається до носа, вуха, коліна. Якщо постійно обсмикувати малюка і забороняти йому пізнавати свій організм, у нього сформується поняття про ганебність тіла, але одночасно виробиться і підвищений інтерес саме до цих органів. Людина, що виросла в умовах заборон і залякувань, в майбутньому зазнає утруднення в сексуальному житті, вважаючи її ганебною і «брудною».

Нерідко дорослі уникають розмов на такі теми, відмовчуючись або гніваючись на дитину. Так в його свідомості зміцнюється уявлення про погану, непристойну сторону життя дорослих і закладається основа для неправильного статевого виховання. У віці від 5 до 9 років статева свідомість вже встановлена і освоюється статева поведінка. Не забороняти і карати, а постаратися задовольнити цікавість дитини в спокійній обстановці і доступними для нього словами і поняттями - ось правильний вихід в цій непростій ситуації. Питання дітей цілком природні і свідчать про нормальний розвиток особистості.

Деякі особливості статевого розвитку дитини викликають у батьків тривогу і заклопотаність. Мова піде про мастурбацію (онанізм). Причинами можуть бути збуджуючі ігри, пов'язані з розгойдуванням, підкиданням, ритмічними рухами. Досить часто мастурбують діти, позбавлені батьківської ласки і уваги.

У хлопчиків майже завжди причиною мастурбації є відчуття непотрібності в сім'ї, недолік материнської ніжності, невпевненість в собі. В період статевого дозрівання від 12 до 18 років відбувається бурхлива гормональна перебудова організму, з'являються вторинні статеві ознаки і специфічні ознаки статевої зрілості : менструації у дівчаток і полюції у хлопчиків. Саме у цей складний період підліток потребує розуміння і емоційної підтримки дорослої людини, батька або педагога, делікатно і що тактовно допомагає в рішенні численних проблем. У цьому віці виникає почуття першого кохання. Спочатку це платонічний потяг, потім виникає еротична стадія, незабаром настає черга сексуального потягу, для реалізації якого і початку статевого життя не завжди є умови і бажання партнера. У дівчат сексуальність прокидається набагато пізніше. А юнацька гіперсексуальність вимагає розрядки сексуальної напруги, яка досягається у більшості випадків мастурбацією.

Сучасні підлітки рано вступають в доросле життя. Чим раніше розпочаті статеві стосунки, тим менше приводів говорити про любов. Спонукальними мотивами є цікавість, бажання не відстати від однолітків, побоюванні втратити друга у разі відмови, спокушання більше старшим партнером і т. д. Підліток повинен розуміти, що статева близькість доставляє радість, якщо вона підкріплена любов'ю і духовною близькістю, а без них втрачає сенс і перетворюється на «сексуальну гімнастику».




Переглядів: 933

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТИПИ ПОДРУЖНІХ СТОСУНКІВ | СЕКСУАЛЬНІ СТОСУНКИ ПОДРУЖЖЯ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.