Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



СІМЕЙНІ МІФИ

МІФ 1: «Ми - Одне ціле »

ФАКТ 1: В реальному житті все одно залишаються кордону між особистостями, які входять до «ми», і повного розчинення однієї людини в іншому так і не відбувається. Такі почуття властиві закоханості, вони короткочасні і приємні, але реальне життя часом виставляє для кожного з членів родини свої пріоритети, і якщо люди жертвують ними заради іншого, поступово накопичується невдоволення. Особливо важко тим, хто в дитинстві був відкидаємо своїми батьками. Такі люди поспішають до швидкого утворення союзу, не розібравшись у партнері, прагнуть задовольнити свій емоційний голод.

МІФ 2: «Ревнує - значить любить»

ФАКТ 2: Любити - значить поважати цілісність особистості партнера. Ревнощі - це бажання кимось володіти, вважати, що людина належить тобі і тільки тобі. Ревнощі завжди принижує людину. Ревнощі руйнівна, хоча ревнує здається, навпаки, що він/вона намагається щось зберегти: дружбу, відносини, родину. Тому ревнують люди залежні і невпевнені у своїх силах і достоїнства.

МІФ 3: «Як ти гадаєш, мовляв, сам/а»

ФАКТ 3: Іноді людині здається, що те, про що він/вона думає, переживає або що хоче сказати, відомо і зрозуміло іншим. Зручніше за все звинувачувати того, хто викладає інформацію: «Це ти так незрозуміло сказав/сказала». Перш ніж звинувачувати когось в нерозумінні, варто з'ясувати: чи зрозумів людина те, що ви намагалися до нього донести. Різні люди вкладають в одні і ті ж слова різні почуття і значення. Вміння чути і розуміти співрозмовника, справжній зміст його слів і переживань - велике мистецтво.

МІФ 4: «Це жіночий/чоловічий обов'язок!»

ФАКТ 4: Без поділу обов'язків в сім'ї не обійтися. Але чи мають чіткі уявлення про це? Чи згодні вони? Подружжю рекомендується сформулювати свої очікування по відношенню до партнера, довести їх до відома іншого і домовитися про їх дотримання. Це можна зробити за допомогою списків. Наприклад, список того, що мені хотілося б взяти на себе в домашніх справах, і що б мені хотілося, щоб робив/а ти. Потім ці списки звіряються, обговорюються і приймаються за взаємної згоди обох сторін. Прийняття таких спільних рішень є однією з важливих складових сім'ї і допомагає уникнути непорозумінь і конфліктів.




Переглядів: 1503

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
КРИЗА СІМЕЙНИХ ВІДНОСИН | Шлюб можна врятувати

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.