Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ЕТАПИ СІМЕЙНОЇ ТЕРАПІЇ

Часто в сімейній терапії виділяють 4 етапи (Ейдеміллер, Юстіцкіс):

1) саме діагноз, діагностичний етап ; 2) ліквідація сімейного конфлікту; 3) реконструктивний; 4) підтримує.

1. Під сімейним діагнозом розуміється типізація порушених сімейних відносинз урахуванням індивідуально-особистісних властивостей членів родини. Діагностикасімейних відносин здійснюється в процесі приєднання до сімейноїгрупі психотерапевта, що висуває і перевіряє проблемнідіагностичні гіпотези. Особливість процедури сімейної діагностикиполягає в тому, що вона супроводжує сімейну терапію на всіх етапах і визначає вибір психотерапевтичних технік. Її інша особливістьполягає в необхідності співвіднесення отриманої від одних членів сім'їінформації про те, що відбувається з інформацією від інших членів сім'ї тавласного враження психотерапевта, що склалося на підставірозпитування і спостереження за поведінкою учасників процесу психотерапії ( "Родина очима дитини", "родина очима психотерапевта", "які ми насправді ").

2. На другому етапі в ході однобічних зустрічей психотерапевта з клієнтом ічленами його родини відбувається виявлення і прояснення джерел сімейногоконфлікту і ліквідація його за допомогою емоційного відреагуваннякожного члена сім'ї, залученого в конфлікт, в результаті встановленняадекватного контакту з психотерапевтом. Психотерапевт допомагає учасникамконфлікту навчитися говорити мовою, яка зрозуміла всім. Крім того, вінбере на себе роль посередника і передає в погодженому обсязі інформаціюпро конфлікт від одного члена родини до іншого. Невербальний компонент цієїінформації може бути переданий психотерапевтом на сеансі сімейноїпсихотерапії, для чого використовується прийом "робот-маніпулятор", колипсихотерапевт переводить суперечливе повідомлення учасника сеансу на мовужесту, погодившись виразність жесту з чутливістю і толерантністюучасників. Отже, на цьому етапі сімейної терапії ведучимипсихотерапевтичними методами є: недирективна психотерапія,націлена на вербалізацію неусвідомлюваних відносин особистості, а такожспеціально розроблені методи впливу членів родини один на одного.

3. На етапі реконструкції сімейних відносин здійснюється груповеобговорення актуальних сімейних проблем або в окремо взятій сім'ї, або впаралельних групах клієнтів з подібними проблемами і їх родичів. Уцих же групах проводиться рольовий поведінковий тренінг і навчанняправилам конструктивної суперечки.

4. Підтримуючий етап сімейної терапії складається в закріпленні набутихна попередніх етапах навичок емпатичних спілкування і розширеного діапазонурольової поведінки в природних сімейних умовах. Також проводятьсяконсультування і корекція придбаних навичок спілкування стосовно дореальному житті.




Переглядів: 520

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
МЕТА І ЗАВДАННЯ СІМЕЙНОЇ ТЕРАПІЇ | ДІАГНОСТИКА В РОБОТІ З СІМ’ЄЮ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.