Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ПРИЙОМИ ОПТИМІЗАЦІЇ СТОСУНКІВ ПОДРУЖЖЯ

1. Цікавитися партнером. Для того щоб мати добрі стосунки з шлюбним партнером, необхідно постаратися краще дізнатися його: цікавитися ним, його думкою, його захопленнями. Намагатися дізнатися не тільки його позитивні якості, але і зрозуміти його слабкі сторони. Тому, хто цікавиться лише власними проблемами, буде важко контактувати з людьми і, природно, зі своїм супутником життя. Розуміння іншого значно скорочує число приводів до прояву агресії.

2. Слухати партнера. Уміння уважно слухати забезпечує хороший контакт з людьми і часто буває більш цінним, ніж уміння говорити. І сім'я у цьому плані не є винятком. Наприклад, чоловік щойно повернувся з роботи і на нього обрушився нескінченний потік слів дружини про останні сусідські новини, про непослух дітей, про брак якоїсь речі в її гардеробі і т. д. навряд чи сприятиме встановленню сприятливого психологічного клімату в сім'ї. У подібній ситуації чоловікові залишається тільки мовчати і зосередитися на своїх думках, якими він сподівався поділитися з дружиною. Тактовна дружина спочатку дозволила б висловитися чоловікові і уважно вислухала його, а потім ненав'язливо розповіла б йому про свої справи і проблеми.

3. Говорити про те, що цікавить партнера. Часто буває недостатньо тільки уваги слухача. Мовець повинен відчувати, що співрозмовник не тільки слухає, а й стежить за ходом його думки, розуміє його. Тому необхідно дбати про те, щоб чоловіка або дружину цікавив зміст бесіди.

4. Не зловживати критикою. Часто критика бумерангом повертається туди, звідки вона вийшла. Якщо ми починаємо критикувати, можна не сумніватися: нам відплатять тим же. Коли дружина каже чоловікові, що він неголений і погано виглядає, вона може отримати і таку відповідь: «Спочатку подивися на себе, як ти виглядаєш». Критика має включати і позитивні елементи, вона не повинна зачіпати чесноти партнера, а скоріше «підштовхувати» його до самокритики. Не слід робити критичні зауваження у формі нападів, критика не повинна бути прямою: критикуючи партнера, необхідно одночасно похвалити щось позитивне в ньому.

5. Бути обережніше з наказами. Більшість людей не люблять, коли їм хтось наказує, нагадує про їх обов'язки, особливо це стосується подружніх відносин, шлюбу, де партнери відчувають себе рівними. Щоб уникнути спонтанного, природного опору наказам, слід втілити їх у форму питання або прохання про допомогу.

6. Розуміти свої помилки. Якщо своєчасно зрозуміти свої помилки і виправити їх, то сварки або конфлікту можна уникнути. Коли ми добровільно беремо на себе як помилку те, що в прямому сенсі помилкою не є, ми можемо успішно оволодіти конфліктною ситуацією.

7. Пам'ятати, що стоїть за похвалою. Зазвичай ми лаємо те, що нам не подобається. Коли ж нам що-небудь подобається, ми найчастіше мовчимо. Якщо чоловікові до смаку страва, приготована дружиною, він їсть її мовчки. Коли ж їжа йому не подобається, він починає висловлювати претензії. З точки зору подружньої тактики має бути навпаки. У розмові доцільно злегка ідеалізувати партнера, говорити про нього так, як якщо б він вже став таким, яким ми хотіли б його бачити.

8. Увійти в становище іншого. На спірні питання кожен дивиться дещо під іншим кутом і бачить їх по-своєму. Наприклад, чоловік запізнився до вечері, до якої дружина давно чекає його. Він, втомлений, нервовий, зосереджений на своїх думках, відсуває недоїдений обід. Ображена дружина йде в іншу кімнату, між подружжям наростає напруга. Дружина думає, що чоловік неуважний по відношенню до неї. Вона не знає, що на роботі у нього було багато клопоту і справ, які не виходять у нього з голови, а він не здогадується, що дружина хотіла зробити йому приємний сюрприз у вигляді смачної вечері в спокійній милій обстановці, вважаючи, що принесе йому задоволення. Якщо кожен спробує поставити себе на місце іншого, намагатиметься зрозуміти ситуацію і переживання партнера, буде більш терпимим до нього і знайде правильний вихід із становища, це дозволить уникнути конфліктів.

9. Не сваритися. Деструктивна сварка не вирішує проблеми, що виникла, а лише посилює напруженість і відчуття несправедливості. Принцип «не сваритися» зовсім не припускає повного мовчання - тактично він означає «бути вище сварки», брати участь у розмові, але при цьому не суперечити тому, що говорить партнер. Якщо ми починаємо заперечувати партнеру, повторюючи «ти не правий», «це твоя провина» і т. д., ми як би даємо йому зрозуміти, що він дурний чи поганий, а ми кмітливіші і кращі: це будь-кому буде неприємно. Тим самим ми лише утрудняємо прийняття нашої думки, навіть якщо вона правильна.

10. Посміхатися. Привітна усмішка діаметрально протилежна конфлікту. У присутності добродушно усміхненої людини у інших пропадає бажання лаятися і сваритися, скоріше виникає настільки ж доброзичливе ставлення. Настрій легко передається. Якщо ви будете посміхатися партнеру, то можете бути впевнені, що і він відповість вам посмішкою. Привітність і доброзичливість одного викликають аналогічну відповідну реакцію в іншого, знімаючи напругу.




Переглядів: 461

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ВІДХИЛЕНЬ У СІМЕЙНИХ СТОСУНКАХ | ПЕРЕЛІК ОСНОВНИХ СІМЕЙНИХ ПРАВИЛ (НЕ МЕНШЕ 5), ОБҐРУНТУВАТИ ЇХ ДОЦІЛЬНІСТЬ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.