Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Экономика 1-1

Студентки 1 курса Института управления на транспорте в индустрии туризма и международного бизнеса

ГРОЗА.

Найбільшу погрозу являють собою грози, у які людина попадає, знаходячись на природі.

При утворенні в будь-якому місці обрію грозового фронту могутніх кучево-дощових, вежоподібних хмар варто уважно спостерігати за розвитком хмарності. При цьому треба пам'ятати, що вітер не дає правильного уявлення про напрямок руху грози.

Грози часто йдуть проти вітру! Відстань до грози, що наближається, можна визначити, порахувавши секунди, що розділяють спалах блискавки і звук першого гуркоту грому. Секундна пауза означає, що гроза на відстані 300 - 400 м, двухсекундна – 600 - 800 м, трьохсекундна - 1 км, чотирьохсекундна - 1,3 км і т.і.

Знявши показники кілька разів протягом п'ятдесятьох хвилин, можна підрахувати приблизну швидкість поширення грози.

При наближенні грозового фронту потрібно заздалегідь зупинитися, підшукати безпечне місце під табір. Пересуваючи і встановлюючи бівак, намагайтеся уникати опуклі форми рельєфу, особливо якщо замітите розбиті й обгорілі дерева.

Безпосередньо перед початком грози звичайно настає затишність чи вітер змінює напрямок, налітають різкі шквали, після чого починається дощ. Однак найбільшу небезпеку являють собою «сухі», тобто ті, що не супроводжуються опадами, грози.

Бажано до початку дощу знайти собі притулок у будь-якому будинку, що зустрівся на шляху. Чи на невеликій галявинці в средньоліссі. Побудуйте курінь, поставте і добре закріпіть намети.

У лісі під час грози не можна зупинятися біля самотніх дерев і дерев, що виступають своїми вершинами над рівнем лісу.

Укриватися необхідно серед невисоких дерев з густими кронами. При цьому треба пам'ятати, що найчастіше блискавки вдаряють у дуби, тополі, каштани, в'язи. Рідше - у ялину, сосну, бук. І зовсім рідко - у берези, клени. Небезпечно знаходитися на узліссях і великих галявинах. Украй небезпечно рухатися чи зупинятися в місцевостях, де тече вода.

У гірській місцевості при наближенні грози треба постаратися спуститися з височин - хребтів, пагорбів, перевалів, вершин і т.п. Не можна тулитися чи доторкатися при пересуванні чи відпочинку до скель, стрімким стінам.

На відкритій місцевості можна укриватися від грози, що не супроводжується дощем, у сухих ямах, канавах, ярах і інших зниженнях рельєфу. Але якщо вони почнуть заповнюватися водою, краще їх залишити. При цьому варто пам'ятати, що піщаний і кам'яний ґрунти безпечніше, ніж глинистий.

Не слід ховатися в стоги сіна, тому що в них часто попадають блискавки.

У зоні грози не можна бігати, робити непродумані, метушливі рухи. Небезпечно пересуватися щільною групою. Найкраще негайно зупинитися, а якщо це неможливо, йти не поспішаючи, не роблячи різких рухів, розосередженою групою на деякій відстані один від одного. Але йти припустимо лише дуже недовго, до найближчого місця, зручного для спорудження біваку.

Усі металеві предмети треба скласти в 15 - 30 метрах від себе. Від ґрунту, особливо якщо він вологий, необхідно ізолюватися, підклавши під себе тепло-ізолюючий килимок, надувний матрац, поліетилен, гілки, стовбури дерев, у крайньому випадку камені, мотузки, одяг, взуття, і т.п. При цьому треба прагнути, щоб ізолятор був можливо більш сухим! Сидіти треба згрупувавшись, зігнувши спину, опустивши голову на зігнуті в колінах ноги і передпліччя рук, ступні ніг з'єднати разом. Тіло повинно мати найменший контакт із землею. Мокрий одяг бажано зняти і надягти сухий, у крайньому випадку ретельно вичавити.

Мокрі тіло й одяг підвищують небезпеку поразки блискавкою.

Ознакою підвищеної небезпеки електричного розряду можуть служити ефекти, пов'язані зі зростанням напруженості електричного поля, - сверблячка шкіри голови, ворушіння волосся, дзижчання металевих предметів, розряди на гострих кінцях спорядження, вогонь святого Ельма (зеленуваті кулясті чи овальні вогні на кінцях піднесених предметів).

Якщо гроза застала вас у машині, краще з'їхати з височин, не зупинятися поруч з високими деревами, лініями електропередачі. Зупинитися, заглушити двигун, виключити радіоприймач і залишатися в салоні, по можливості не зачіпаючи металеві частини кузова машини.

Знаходячись у приміщенні, відключіть всі електроприлади, витягніть з телевізора кабель вуличної антени, закрийте усі вікна і кватирки і не наближайтеся до них, тому що повітря є провідником електрики. У сильну грозу безпечніше всього знаходитися в центрі кімнати, подалі від заземлених батарей, кранів, а в сільських будинках - пічок.

При зустрічі з кульовою блискавкою не можна бігати чи робити різких рухів, тому що струс повітря може спровокувати вибух. Варто повільно відступити під захист якого-небудь випадкового прикриття (дерева, будинку та ін.) прикриваючи обличчя руками. Чи, якщо блискавка реагує на ваш рух, лягти на землю і прикрити шию і голову руками.

У приміщенні треба пройти в сусідню кімнату і лягти на підлогу, під ліжко чи стіл. Звичайно протягом 15 - 20 хвилин блискавка зникає чи вибухає.

Потерпілому від удару блискавки необхідно зробити негайну допомогу. Треба пам'ятати, що далеко не всяка поразка блискавкою смертельна! Штучне дихання і масаж серця варто робити, не зупиняючись більше ніж на хвилину, і припиняти, тільки коли в потерпілого з'явилися явні ознаки смерті.

Пожежі в лісах, степах та на торфовищах.

Пожежа - це неконтрольоване горіння поза спеціальним вогнищем, що поши­рюється в часі і просторі.

Щорічно в дим та попіл перетворюються цінності на мільярди гривень. Внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей.

Будь-яка пожежа починається з заго­рання, яке інколи може ліквідувати одна людина, якщо має відповідні навички та знає правила поведінки під час пожежі. Якщо виникла пожежа - відлік часу йде на секунди, тому необхідно заздалегідь знати, де і які засоби пожежегасіння розміщу­ються та як ними користуватися.

Не панікуйте! Відомо, що паніка серед людей навіть під час невеличкої пожежі є причиною значних жертв.

Масові пожежі можуть виникати в спеку та при посухах від ударів блискавки, не­обережного поводження з вогнем, очи­щення поверхні землі випалюванням сухої трави та з інших причин. Вони можуть ви­кликати загорання будівель в населених пунктах, дерев'яних мостів, дерев'яних стовпів ліній електромереж та зв'язку, складів нафтопродуктів та інших ма­теріалів, що горять, а також ураження лю­дей та тварин.

Ви опинилися у осередку пожежі:

· не панікуйте та не приймайте поспіш­них, необдуманих рішень;

· не тікайте від полум'я, що швидко на­ближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, за­кривши голову і обличчя одягом;

· з небезпечної зони, до якої набли­жається полум'я, виходьте швидко, перпен­дикулярно напряму поширення вогню;

· якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галяви­ну, ввійдіть у водойму або накрийтесь мок­рим одягом і дихайте повітрям, що над са­мою поверхнею землі, - воно тут менш за­димлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;

· гасити полум'я невеликих низових пожеж можна, забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;

· під час гасіння пожежі не відходьте да­леко від доріг та просік, не упускайте з ви­ду інших учасників гасіння пожежі, підтри­муйте з ними зв'язок з допомогою голосу;

· будьте обережні в місцях горіння висо­ких дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;

· особливо будьте обережні у місцях торф'яних пожеж, враховуйте, що там мо­жуть створюватися глибокі вирви, тому ру­хайтеся, по можливості, перевіряючи па­лицею глибину шару, що вигорів;

· після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та по­жежну службу про місце, розміри та хара­ктер пожежі.

Якщо людина знає правила поводження під час пожежі, вона в змозі не лише вис­тояти за будь-яких обставин і врятувати своє життя, а й надати допомогу у ряту­ванні інших людей та врятувати ма­теріальні цінності від вогню.

 


Читайте також:

  1. Лекция 1. МАКРОЭКОНОМИКА. НАЦИОНАЛЬНАЯ
  2. Мировая экономика 4 страница
  3. Экономика региона – звено единого хозяйственного комплекса Украины.
  4. ЭКОНОМИКА ЭКОЛОГИЧЕСКИЙ ФАКТОР




Переглядів: 867

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сильний вітер, шквали та смерчі. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.034 сек.