Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 5. Соціально-трудові відносини як система

Еволюція поняття і сучасне розуміння сутності соціально-трудових відносин. Місце соціально-трудових відносин у системі відносин ринкової економіки. Гуманізація праці. Концепція гідної праці.

Поняття системи в економіці та в соціально-трудовій сфері. Загальна характеристика системи соціально-трудових відносин. Сторони, суб’єкти і органи соціально-трудових відносин: загальна характеристика, рівні соціально-трудових відносин. Механізм функціонування системи соціально-трудових відносин: організаційні аспекти. Взаємодія і співробітництво сторін, суб’єктів і органів, що представляють інтереси держави, роботодавців і найманих працівників як основа механізму функціонування системи соціально-трудових відносин.

Держава (органи законодавчої і виконавчої влади) як суб’єкт соціально-трудових відносин. Основні функції та роль держави у становленні досконалих соціально-трудових відносин. Зарубіжний досвід участі держави в регулюванні соціально-трудових відносин, оцінювання доцільності й необхідності його використання в Україні.

Роботодавці та об’єднання роботодавців, їх завдання, функції та роль у становленні й регулюванні соціально-трудових відносин. Нормативно-правова база діяльності роботодавців та їхніх об’єднань.

Наймані працівники в системі соціально-трудових відносин. Особлива роль найманих працівників як сторони і суб’єкта соціально-трудових відносин. Представницькі органи найманих працівників. Сучасний стан профспілкового руху в Україні. Наймані працівники та професійні спілки як суб’єкти соціально-трудових відносин в практиці країн з розвиненою ринковою економікою.

Характеристики предмета соціально-трудових відносин на різних рівнях.

Принципи функціонування системи соціально-трудових відносин.

Типи соціально-трудових відносин. Характеристика методів регулювання соціально-трудових відносин за умов централізованої планової та ринкової економіки.

Моделі соціально-трудових відносин у світовій практиці. Критерії оцінювання рівня розвитку соціально-трудових відносин. Якість трудового життя як узагальнена оцінка відносин у сфері праці. Формування і регулювання соціально-трудових відносин в сучасних умовах.

 




Переглядів: 675

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 4. Трудові ресурси і трудовий потенціал суспільства | Тема 6. Соціальне партнерство

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.