Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Методика вимірювання

Безпосереднє вимірювання змінного струму в потрібному діапазоні частот здійснюється за допомогою амперметра (рис. 3.2, а), прямий метод викликає певні труднощі. Тому в лабораторній роботі використаний непрямий метод вимірюван-ня, заснований на законі Ома: у коло струму Іх, що вимірюється, підключається активний опір з відомим значенням Rвим, і вимірюють вольтметром спадання напруги U на ньому (рис. 3.2, б). У цьому випадку

Iх вим = U/Rвим.

 

 

Рисунок 3.1

 

Щоб введення Rвим істотно не змінило початкове значення струму в колі, його опір повинен бути набагато менше опору кола Z:

; ;

 

при , при .

 

У лабораторному макеті Rвим = 3 Ом.

У гілці з активним опором Z = R фази напруги й струму збігаються. Якщо значення R відомо, то струм можна обчислити без введення в коло вимірювального опору за формулою ,

де U – падіння напруги на R.

Фазометр вимірює фазовий кут між двома напругами, тобто зрушення фази однієї напруги стосовно фази іншої. Та напруга, стосовно якої вимірюється фазове зрушення, називається опорною. Вибір її довільний і проявляється тільки у позначці кута, що вимірюється. Відповідно фазометр має дві пари вхідних клем.

Приклад увімкнення фазометра для вимірювання зрушення фаз на ділянці 1–2 схеми (тобто різниці фаз напруги U23 і напруги U13) наведений на рис. 3.3.

 

 

 

Рисунок 3.3

 

Якщо в цій схемі R << z, фаза і модуль струму у колі практично визначиться реактивним елементом Z. Фаза напруги на активному опорі R збігається з фазою цього струму. Тому обмірюване фазове зрушення між U23 і U13, що вимірюється, по суті є зрушенням фаз між струмом і напругою U13.

При R << z U13U12. Отже, показання фазометра можна вважати фазовим зрушенням струму в реактивному елементі Z відносно напруги на ньому U12U13. При положенні стрілки фазометра лівіше нуля треба змінити положення тумблера "опережает" на "отстает", причому положення "опережает" означає, що зрушення по фазі береться з позначкою "+ ", "отстает" – з позначкою "−".
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Опис лабораторної установки | Підготовка пристрою до роботи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.