Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Опис лабораторного макета

Досліджується транзистор КТ 601 А, включений із загальним емітером. Схема включення транзистора, рис. 5.1, зображена на передній панелі макета. Це схема найпростішого резисторного підсилювального каскаду.

Рисунок 5.1

 

Крім схеми, на передній панелі макета розташовані:

– органи керування для регулювання режиму транзистора за постійним струмом;

– вимірювальні прилади для контролю значень постійних струмів і напруг у схемі;

– гнізда для приєднання зовнішніх вимірювальних приладів;

– зображення статичних вольтамперних характеристик (ВАХ) транзистора.

Для зручності зняття копій з цих характеристик передбачене їх підсвічування, яке вмикається кнопкою "Подсвет".

Міліамперметри, розташовані на вертикальній частині передньої панелі макета, дозволяють вимірювати постійні складові струму бази Iб (у межах від 0 до 0,5 мА) і струму колектора Iк (у межах від 0 до 10 мА).

Вольтметр, що розташований поруч із міліамперметром, дозволяє вимірювати постійні складові напруги Uке (у межах від 0 до 20 B) або напруги Uбе (у межах від 0 до 1 В). Режим вимірювання визначається положенням перемикача, що знаходиться під вольтметром.

Для установки стрілки вольтметра на нуль при вимірюванні Uбе передбачена кнопка "Уст. 0 Uбе" і ручка регулювання, що знаходиться поруч з нею.

Ряд кнопок зверху дозволяє вибрати значення включеного в схему резистора Rк: 0; 1; 1,5; 2 або 3 кОм; ряд знизу – значення напруги джерела живлення Ек: 0; 10; 15; 20 В.

Регулювання джерела живлення Eб дозволяє змінювати значення постійної складової струму бази. Резистор R1 у колі бази має опір 51 Ом.

При дослідженні підсилювальних властивостей транзистора зі змінним струмом до бази транзистора через розділяючий конденсатор С1 підключають генератор синусоїдальної напруги. Для запобігання виходу транзистора з ладу при занадто великому вхідному сигналі у макеті передбачена схема захисту від перевантажень. Якщо амплітудне значення напруги, що подається з генератора, перевищує 1 В, схема захисту спрацьовує, генератор відключається й загоряється табло "Перегрузка". Подальша робота можлива при зменшенні напруги генератора.

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Зміст та оформлення звіту | Підготовка до виконання роботи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.