Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 4. Сімейне право.

План

1. Шлюб, поняття, умови.

2. Колізійні норми в галузі сімейного права.

3. Укладення шлюбу.

4. Розірвання шлюбу.

5. Правовідносини між подружжям.

6. Усиновлення.

 

Література: 14;15;16;17;18;19;20;23;26;

Завдання Громадяни України Олена А. та Степан П., відпочиваючи на о. Кіпр побралися у місцевому православному храмі за церковним обрядом вінчання. Повернувшись до України вони вирішили не реєструвати шлюб в органах РАГС. За два роки Олена А. та Степан П. припинили сумісне проживання. Розглядаючи відносини з Оленою А. та вінчання на о. Кіпр лише як романтичну пригоду, Степан П. одружився з Галиною С., шлюб було зареєстровано органами РАГС у встановленому порядку. Через півроку після одруження Степан П. загинув в ДТП, у зв’язку із чим було відкрито спадщину. Олена А. звернулася до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини із заявою про свої права на майно, яке було придбане у період її сумісного проживання із Степаном П. – побутову техніку та легковий автомобіль.

Який з двох шлюбів мав юридичну силу? Чи обґрунтовані вимоги заявительниці? Яке рішення має прийняти нотаріус? Надайте письмову консультацію.

1. До юридичної консультації звернулися громадяни Італії Джованні та Марія А., які постійно мешкають в Україні. Марія та Джованні А. 10 років тому зареєстрували шлюб в Італії за італійським законодавством, після переїзду на постійне місце проживання до України, де Марія А. мала родичів, подружжя вирішило розлучитися. У подружжя не має дітей та майнових спорів.

Проаналізуйте ситуацію та визначте належне до застосування право. До якого державного органу слід звернутися подружжю для розірвання шлюб? 40

2. На протязі навчання у вищому навчальному закладі студенти Тетяна Л. , громадянка України, та Фарис М., громадянин Іорданії, підтримували близькі стосунки. Тетяна Л. У 2007 році народила позашлюбну дитину. Фарис М. не мав наміру укладати шлюб з Тетяною Л., не давав згоди на встановлення батьківства. Повернувшись на батьківщину Фарис М. припинив надавати матеріальну допомогу на утримання та виховання сина. Тетяна Л. Звернулася до юридичної консультації із питанням чи можливо в даній ситуації встановити батьківство та стягнути аліменти з Фариса М.

Надайте письмову консультацію.

3. Громадяни Казахстану подружжя К. Тимур та Оксана працювали у представництві казахської компанії в м. Києві. Під час проживання в Україні вони придбали у власність квартиру, автомобіль, дім в приміській зоні та інше майно. У 2008 році шлюб було розірвано, Оксана була відряджена компанією до Білорусі, а Тимур вирішив залишитися в Україні. За декілька місяців Тимур К. звернувся до суду з позовом про розділ майна, нажитого у шлюбі. Спільне майно складалось з: - грошовий вклад на депозит комерційного банку в розмірі 90 тис. грн.; - двокімнатна квартира; - побутова техніка, отримана в подарунок від родичів на річницю весілля; - приміський будинок у Броварському районі Київської обл.

Визначте належне до застосування право по кожному із зазначених об’єктів. Складіть проект рішення суду.

4. Громадянин України Ринат В. У 2005 році зареєстрував шлюб з громадянкою Туреччини Айсу В. у м. Бахчисарай (АР Крим). Але подружнє життя не склалося і у 2007 році шлюб було розірвано у м. Істамбул (Туреччина) за мусульманським обрядом. Чи буде визнане розлучення в Україні?

Обґрунтуйте свою відповідь

5. Громадяни України Іван та Ірина С. впродовж 8 років працювали в науково-дослідному інституті США за контрактом, там у них народилась донька Аліса. У 2008 році подружжя загинуло у автомобільній катастрофі, дитина залишилися сиротою і перебувала у дитячому будинку м. Літл-Рок. Колишні колеги загиблого подружжя звернулись до Департаменту соціальної служби штату Арканзас (Arkansas Department of Health & Human Services) із заявою про усиновлення Аліси. Заява була розглянута та задоволена відповіднео до законодавства штату. Дід та бака Аліси, що мешкали в Україні, звернулися до місцевого суду із заявою про визнання рішення про усиновлення недійсним і встановлення опіки над онукою.

Яке рішення має прийняти суд? Які правові наслідки буде мати рішення українського суду в США?

6. Громадянка України Олена Л. У 2000 році виїхала на відпочинок та лікування до Ізраїлю, де вона познайомилась з громадянином Ізраїлю Олександром В., який запропонував їй не повертатися до України та укласти з ним шлюб. Шлюб було укладено на о. Кіпр і визнано в Ізраїлі. Олена Л. залишилась проживати з чоловіком у м. Хайфа. Мати Олени у 2004 звернулася до суду із заявою про стягнення аліментів на своє утримання, оскільки вона стала інвалідом 1 групи і не має достатньо коштів на проживання та лікування.

Якими нормативними актами регулюються спірні правовідносини? Яке рішення має прийняти суд?




Переглядів: 607

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Завдання | Трудові відносини.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.