Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методичні рекомендації

1. Робота виконується групами з двох чоловік.

2. Перш ніж почати роботу над створенням моделі методом наколки на манекені, необхідно ретельно підготувати сам манекен, тому що від цього багато в чому залежить успіх всієї майбутньої роботи. На манекені розмічаються всі лінії виміру й симетрії фігури, а також конструктивні лінії відповідно до ескізу. Для цього використається тасьма шириною 0,5-0,7 см. Тасьма своєю серединою сполучається з наміченою лінією й приметується ниткою в кольор тасьми до тканини манекена.

 

I—I середня задня лінія
II—II середня передня лінія
III—III лінія горловини (за основою шиї)
IV лінія грудей (прокладається горизонтально через виступаючі точки грудей)
V лінія талії (прокладається горизонтально через найбільш поглиблені точки на бічних стінках тулуба)
VI лінія стегон (прокладається на відстані приблизно 20 см нижче лінії талії паралельно неї)
VIl'—VII" лінія ширини груди (прокладаються на відстані приблизно 10 см вище лінії груди паралельно неї; довжина цієї лінії повинна дорівнювати мірці ширини груди)
VIII— VIII" лінія ширини спини (прокладається на відстані приблизно на 10 см вище лінії грудей паралельно неї; її довжина дорівнює мірці ширини спини)
IX—IX' лінія плечового шва
IX— X' глибина пройми
VIII—IX— VIl'-X' лінія пройми
X—X' лінія бічного шва (прокладається на рівні плечової точки вертикально вниз до кінця манекена або за моделлю)

 

Якщо методом наколки створюється складний виріб, що має різні модельні лінії (кокетки, підрізи, драпірування, рельєфи й т.д.), то необхідно розмічати на манекені і їх теж, тому що вони є орієнтирами при створенні форми й визначенні розмірів кусків макетної тканини.

 

Рис. 8.1. Подготовка манекену

3. Для наколки ліфу викроюються прямокутні шматки макетної тканини, розміри яких визначаються розміром манекена з урахуванням припуску на свободу облягання. Якщо членування ліфа виконується на бічних швах, то при цьому довжина макетної тканини для переду повинна бути рівної виміру довжини талії попереду плюс 8 см, ширина - виміру манекена на лінії грудей від середини переду до бічного шва плюс 1-2 см на вільне облягання, 2 см на шов, 2 см на ширину напівзамету. У такий же спосіб викроюється й шматок тканини для спинки.

4. Процес наколки переду ліфа показаний на рисунку 8.2. Тканина накладається на праву сторону манекена (мається на увазі жіночий одяг).

Наколку виконують у наступній послідовності:

1-я шпилька на лінії горловини
2-я шпилька на лінії грудей
3-я шпилька на лінії талії
4-я шпилька у вершині горловини (перед цим тканина на горловині підрізається й надсікається)
5-я шпилька у вищій точці грудей
6-я шпилька на відстані 10 см від 5-ої шпильки убік пройми (при цьому нитка основи повинна бути строго вертикальної)
7-я шпилька у вершині бічного шва (нитка утоку розташовується строго горизонтально), на вільне облягання потрібно дати припуск по лінії грудей 1—1,5 см.
8-я, 9-я, 10-я шпильки Тканину на ділянці пройми потрібно надсікти й відвести убік плеча. Надлишок тканини, що утворився в результаті наколки, на лінії плечового шва забирається у витачку, що звичайно розташовують на відстані 4— 5 см від горловини й направляють до вищої точки грудей (витачку потрібно закінчити, не доходячи 1,5—2 см до наміченої лінії грудей). Виточка має бути такої ширини, щоб у неї ввійшов весь надлишок тканини й не було слабини на проймі. Закріплюється витачка трьома шпильками.
11-я шпилька Тканина закріплюється на лінії талії шпилькою, при цьому нитка утоку повинна збігтися з лінією талії на манекені.
12-я, 13-я, 14-я шпильки Надлишок тканини між 3-й й 11-й шпильками визначає розхил талевої витачки. Якщо розхил витачки до 3 см, то середину її розташовують за ниткою основи на центрі переду й направляють до вершини верхньої (нагрудної) виточки. Якщо ж розхил більше 3 см, то виточка зміщається убік бічного шва. Талієва виточка також закріплюється трьома шпильками.

Рис. 8.2. Наколка переду и спинки основи ліфа

5. Наколка задньої частини виконується аналогічним способом і показана на рисунку 8.2

Наколку виконують у наступній послідовності:

1-я шпилька розташовується на лінії горловини
2-я шпилька на лінії грудей
3-я шпилька на лінії талії
4-я шпилька у вершині горловини
5-я шпилька на лінії грудей відносно пройми
6-я, 7-я шпилька надлишок тканини від пройми відводиться убік плеча й забирається в плечову витачку, що направляється убік виступаючої точки лопатки й заколюється двома шпильками
8-я шпилька шпилька розташовується на лінії талії так, щоб нитка основи проходила за лінією 5—8, а нитка утоку — за лінією 3—8
9-я, 10-я, 11-я шпильки надлишок тканини на талії між шпильками 3 й 8 забирається у витачку. Витачка своєю серединою повинна збігатися з ниткою основи й направлятися до кінця плечовий витачки. Закріплюється вона трьома шпильками

 

6. Зайва тканина спинки й пілочки з боку бічних і плечових ліній зрізається, при цьому залишається припуск по 2 см. Плечовий і бічний зрізи спинки підгинаються, накладаються на пілочку так, щоб згин розташовувався на тасьмі, прокладеної на відповідних лініях, і заколюються шпильками.

За тасьмою манекена на наколці пілочки й спинки намечаються лінії горловини й пройми виробу. Надлишки тканини зрізаються з урахуванням припуску на шви 1,5 см.

 

7. Після цього наколоту модель потрібно зняти з манекена. На лініях бічного й плечового швів спинки й пілочки прокладаються розмічальні нитки, ставляться контрольні мітки. Так само прокладаються нитки на витачках.

Потім шпильки з ліфа видаляються, а тканина розкладається на столі для уточнення на площині контурів ліній бічних, плечових швів, виточок, горловини, пройм. Лише після цього надлишки тканини зрізують, залишаючи технологічні припуски на шви: на плечовому й бічному зрізах і проймі - 1,5 см; на горловині - 0,7-0,8 см.

Відкоректовані деталі крою накладаються на папір і переводяться їхні контури (без урахування припусків), середні лінії, конструктивні лінії (виточки), контрольні мітки, необхідні для точної зборки виробу.

 

Контрольні питання

1. На які основні групи можна розділити існуючі способи конструювання?

3. Муляжний спосіб ставиться до розрахункових методів конструювання або до методів конструювання по заданій поверхні?

4. Чи використаються які-небудь розрахунки для одержання деталей виробу муляжним способом і чи будується креслення?

5. Чому розрахункові способи витиснули муляжний?

 





Переглядів: 800

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Короткі теоретичні відомості | Методичні рекомендації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.077 сек.