Поняття і сутність держави. Ознаки держави, що відрізняють її від самоврядування первісної общини.
Держава - це суверенна політико-територіальна організація публічної влади на певній території, встановлює правовий порядок і володіє апаратом управління і примусу, а так само держ. скарбницею. Це визначення виходить з ознак держави: Публічна влада Апарат управління і примусу Територіальна організація населення / влади (Територіальний ознака) Монопольне право на видання правових актів Суверенітет Наявність скарбниці Визначити сутність держави - це значить визначити чиїм інтересам воно служить. Нормативно-правовий акт: поняття та види. Нормативно-правові акти в Україні.
Демократична держава має діяти в ім'я загального блага. За змістом: виступати засобом соціального компромісу. За формою: бути правовою.
Сутність держави як суспільного явища полягає перш за все у тому, що вона є єдиною організацією політичної влади, котра здійснює керівництво і управління всім суспільством. Тому дослідити сутність держави означає виявити волю та інтереси тих соціальних груп, які вона виражає і захищає.
Державна влада є особливим видом управління, який поряд з організаційними можливостями наділений правом примусу для виконання державних функцій. Функції держави - це основні напрямки (зміст) діяльності держави, котрі розкривають її соціальну сутність.
Держава виникає як особлива політична, територіальна і структурна організація суспільства.