Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Кримінально-процесуальне законодавство України

Предмет і завдання кримінально-процесуального права України. Кримінально-процесуальний закон та його співвідношення з кримінально-процесуальним правом.

Конституція України як джерело кримінально-процесуального права. Кримінально-процесуальний кодекс України. Його структура та зміст. Інші законодавчі акти, які містять норми кримінально-процесуального права. Міжнародні договори України та їх співвідношення з кримінально-процесуальним законодавством України. Рішення Європейського Суду як джерело кримінально-процесуального права.

Значення для кримінального процесу рішень Конституційного Суду України, керівних роз’яснень Пленуму Верховного Суду України, наказів та інструкцій Генерального прокурора України, СБУ та МВС України.

Кримінально-процесуальні норми, їх види та структура. Застосування кримінально-процесуального закону за аналогією.

Чинність кримінально-процесуального закону в часі, просторі та щодо осіб.

Тема №3.

Принципи кримінального процесу України

Поняття, значення і система принципів кримінального процесу України. Класифікація та характерис­тика принципів.

Конституційні принципи кримінального процесу: законність; державна мова судочин­ства; рівність прав усіх учасників перед законом і судом; право людини на свободу та особисту недоторканність; недоторканність житла; таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції; з'ясування істини; забезпечення підозрю­ваному, обвинуваченому, підсудному права на захист; презумпція невинуватості; свобо­да від самовикриття; здійснення правосуддя виключно судами; змагальність, диспозитивність, незалежність суддів і підкорення їх лише закону; гласність судового процесу; забезпечення апеляційного та касаційного оскарження; обов'язковість судових рішень.

Інші принципи кримінального процесу та їх характеристика: публічність; всебічне, повне та об’єктивне дослідження обставин справи; вільна оцінка доказів; безпосередність дослідження доказів; диспозитивність, усність процесу. Значення дотримання принципів кримінального процесу в діяльності службових осіб органів досудового розслідування, прокуратури, адвокатури та суду.

Тема №4.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
РОЗПОДІЛ НАВЧАЛЬНОГО ЧАСУ | Суб’єкти кримінального процесу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.