Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Доказування та докази в кримінальному процесі України

Кримінально-процесуальне доказування як різновид пізнавальної діяльності. Поняття, значення й етапи доказування в кримінальному процесі. Поняття виявлення, збирання та закріплення доказів. Способи збирання доказів та їх джерел. Зміст перевірки доказів. Поняття і значення оцінки доказів. Внутрішнє переконання суду, прокурора, слідчого й особи, яка провадить дізнання, і його роль в оцінці доказів. Значення закону у формуванні внутрішнього переконання при оцінці доказів.

Поняття предмета доказування в кримінальному процесі. Межі доказування. Обставини, що підлягають доказуванню в кримінальній справі. Співвідношення предмета і межі доказування.

Суб'єкти доказування. Недопустимість перенесення обов'язку доказування на обвинуваченого. Роль осіб, які провадять розслідування, прокурора і суду в доказуванні.

Участь в доказуванні обвинуваченого, захисника, потерпілого, цивільного позивача, цивільною відповідача, їх представників.

Поняття і значення доказів у кримінальному процесі. Належність і допустимість доказів.

Види і класифікація доказів. Підстави і практичне значення класифікації доказів.

Характеристика джерел доказів.

Показання свідка. Поняття, предмет і значення показань свідка. Особи, які не підлягають допиту як свідки. Права, обов'язки і відповідальність свідка. Фактори, що впливають на достовірність показань свідка. Перевірка й оцінка показань свідка.

Показання потерпілого. Поняття, предмет і значення показань потерпілого. Права, обов'язки і відповідальність потерпілого. Фактори, що впливають на достовірність показань потерпілого. Перевірка й оцінка показань потерпілого.

Показання підозрюваного. Поняття, предмет і значення показань підозрюваного. Процесуальні права підозрюваного в зв'язку з допитом. Перевірка й оцінка показань підозрюваного.

Показання обвинуваченого. Поняття, предмет і значення показань обвинуваченого. Види показань обвинуваченого: визнання або заперечення ним своєї вини; самообмова та її процесуальне значення. Алібі. Доказове значення визнання обвинуваченим своєї вини. Особливості оцінки і перевірки показань обвинуваченого.

Висновок експерта. Поняття, предмет і значення висновку експерта. Підстави для призначення експертизи. Випадки обов'язкового призначення експертиз. Права, обов'язки і відповідальність експерта. Підстави і порядок відводу експерта. Компетенція експерта. Відмінність експерта від спеціаліста, який бере участь у провадженні слідчих дій. Види експертиз. Комплексна і комісійна, додаткова і повторна експертизи. Зміст висновку експерта. Особливості перевірки та оцінки висновку експерта.

Речові докази. Поняття і значення речових доказів. Види речових доказів. Процесуальне закріплення і зберігання речових доказів. Перевірка та оцінка речових доказів. Вирішення питання про речові докази.

Протоколи слідчих і судових дій. Поняття, процесуальна природа та значення протоколів слідчих і судових дій. Перевірка і оцінка протоколів слідчих і судових дій.

Протоколи уповноважених осіб за результатами оперативно-розшукової діяльності та додатки до них.

Інші документи. Поняття, значення і процесуальна природа документів як доказів. Відмінність документів від речових доказів. Документи як речові докази.

 




Переглядів: 566

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Суб’єкти кримінального процесу | Тема №6.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.