Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Міжнародна асоціація повітряного транспорту (International Air Transport Association - IATA)

IATA - всесвітня організація для всіх міжнародних авіаперевізників, заснована в 1919 р. і реорганізована після закінчення другої світової війни в 1945 р. IATA є професійною асоціацією авіаційних компаній, що здійснюють міжнародні рейси. Головна її функція - упорядкування міжнародного комерційного авіаційного повідомлення, введення єдиних для всіх членів правил і процедур і встановлення узгоджених тарифів на пасажирські авіаперевезення на міжнародних маршрутах. Найвищий орган IATA - щорічна Генеральна асамблея, на якій вибирається президент і виконавський комітет. Мета IATA - реалізація політики міжнародної організації цивільної авіації (ICAO).

IATA - це сприяння переміщенню людей, пошти і вантажів з однієї точки миру в іншу, використовуючи різні комбінації маршрутів повітряної мережі. Резолюції, прийняті на транспортних конференціях IATA, стосуються не тільки квитків, але і путніх листів, документів на багаж, а також інших подібних паперів. Ці резолюції уніфікують і координують процедури розрахунків і дозволяють прискорити бронювання і зв'язок між авіакомпаніями. Організація також створила і пропрацювала жорсткий список тарифів і маршрутів. При її співучасті стало можливим з'єднання повітряних трас багатьох приватних авіакомпаній в єдину систему, що працює на благо мандрівних.

Встановлення тарифів - одна з найважливіших складових роботи IATA. Необхідність узгодження тарифів серед всіх авіакомпаній - членів IATA - це одночасно і політика, і практика, т. до. всі тарифи міжнародних авіакомпаній контролюються урядами країн - володарів авіакомпаній. Кожна країна - господиня свого простору, вона може заборонити або вирішити вторгнутися на свою територію і поставити ті умови, які її влаштовують.
Конференції IATA проводяться після того, як урядів ва країн - членів організації розв'язуються на взаємовигідні домовленості по встановленню тих перевізників, які надалі обслуговуватимуть їх території. Транспортні конференції IATA, безумовно, є дуже важливими для урядів країн - членів IATA. І плюс до всього всі правила, встановлені Асоціацією, повинні бути схвалені урядами всіх країн - учасниць.

Членами IATA є 259 авіакомпаній, що здійснюють міжнародні польоти. Цих авіакомпаній припадає на частку близько 95 % міжнародного регулярного повідомлення. Авіакомпанія «Аерофлот» є членом IATA з 1989 р., членами IATA є також російські авіакомпанії «Трансаеро», «Пулково», «Домодедовськоє ПО», «Внуковськіє авіалінії».

Для того, щоб стать членом IATA і учасником конференції, авіакомпанії необхідно мати сертифікат, підтверджуючий регулярність перевезень даної авіакомпанії, видаваний урядом, який підходить для членства в Міжнародній організації цивільної авіації (ICAO). IATA є членом IСАО.

Послуги з акредитації туристських агентств при Асоціації надаються Корпорацією пасажирських послуг (Passenger Network Services Corporation - PNS).

В ході своєї діяльності IATA умовно ділить всю територію земної кулі на три великі регіони, або конференції, і намагається добитися встановлення узгоджених тарифів на перевезення і єдиних стандартів сервісу як в рамках кожної конференції, так і між ними:

1. Північна і Південна Америка і частина Тихоокеанського ріпи гиона на схід від міжнародної лінії розділу дат;

2. Європа, Африка і Близький Схід;

3. Азія, Австралія і частина Тихоокеанського регіону до заході від міжнародної лінії розділу дат.

Туристські агентства беруть участь в діяльності IATA низку її спеціальне відділення - Міжнародну організацію агенд тов авіакомпаній (International Airlines Travel Agents Network -IATAN).

Кожному турагентству, що пройшов процедуру акредитації і відповідному певним вимогам, привласнюється номер, що служить свого роду візитною карткою при здійсненні розрахунків з авіакомпанією і іншими учасниками галузі. IATAN стежить за дотриманням правил і стандартів діяльності, єдиних вимог до фінансового положення турагентств, що продають авіаквитки на міжнародні авіарейси, і виконує функції сполучної ланки між туристськими агентствами і авіакомпаніями - членами IATA.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Всесвітня туристична організація, аналіз її діяльності | Міжнародна організація цивільної авіації (International Civil Aviation Organization - ICAO).

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.